Ruszają kolejne inwestycje budowlane w gminie Stary Dzików

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

Wkrótce w Starym Dzikowie ruszy przebudowa budynku ośrodka zdrowia oraz budowa boiska. W Cewkowie natomiast rozbudowana zostanie tamtejsza remiza. Właśnie podpisano umowy z Wykonawcami.

W czwartek (02.03) w Urzędzie Gminy w Starym Dzikowie wójt Tomasz Jabłoński podpisał umowy z wykonawcami na realizację inwestycji pod nazwą: "Poprawa stanu infrastruktury poprzez rozbudowę remizy w Cewkowie, przebudowę budynku wielofunkcyjnego oraz budowę boiska sportowego w Starym Dzikowie", na którą Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3.545.368,39 zł a dofinansowanie z Polskiego Ładu – 3.013.563,13 zł.

Inwestycja składa się z czterech części:

1. Przebudowa budynku wielofunkcyjnego w Starym Dzikowie (budynek ośrodka zdrowia ZOZ R-36 koło Urzędu Gminy). W zakres przebudowy wchodzi m.in.:, ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, wymiana części więźby dachowej i wymiana pokrycia dachu, ocieplenie stropu na strychu czy wykonanie nowych schodów zewnętrznych. Wykonawcą jest firma F.H.U.P. MASTER Stanisław Cygan z Krowicy Samej.

2. Budowa boiska sportowego z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Starym Dzikowie. W ramach tej części inwestycji powstaną boiska do piłki ręcznej/nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku dal, stanowisko do pchnięcia kulą, piłkochwyty i trybuny. Wykonawcą jest firma „CHOJNACCY” Spółka z o.o. z Wrocławia.

3. Rozbudowa i przebudowa budynku remizy Straży pożarnej w Cewkowie. Remiza zostanie poszerzona o garaż mieszczący dwa samochody strażackie. W budynku remizy strażackiej będą zamontowane: dwa systemy zasilania pojazdu, instalacja sprężonego powietrza, instalacja wentylacyjna odprowadzająca spaliny. Wykonawcą jest firma Zakład Remontowo Budowlany Robert Polak z Lubaczowa.

4. Przebudowa układu komunikacji wraz z przebudową kanalizacji deszczowej oraz elementami małej architektury (na działkach nr ewid. 1410/17 i 1410/20 za Urzędem Gminy i ośrodkiem zdrowia). Wykonane zostaną elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Dodatkowo zostanie rozebrana część ogrodzenia i przebudowany zostanie istniejący układ komunikacji wraz z dostosowanym do nowego układu systemem odwadniającej kanalizacji deszczowej. Wykonawcą jest firma P.U.B. Roman Głowala z Biłgoraja.

- Do uzyskania przez Gminę dofinansowania przyczynili się parlamentarzyści z naszego regionu: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, Poseł Teresa Pamuła i Senator Mieczysław Golba, którym Wójt Gminy serdecznie dziękuje za wsparcie. - czytamy na stronie Gminy Stary Dzików

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

Źródło: starydzikow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.