Strażacy z powiatu lubaczowskiego podsumowali 2022 rok. Jak często wyjeżdżali na akcje? [ZESTAWIENIE]

Straż pożarna podsumowała miniony rok. W 2022 roku na terenie powiatu lubaczowskiego strażacy interweniowali 1111 razy. Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych najwięcej wyjazdów miała jednostka OSP Oleszyce.

W 2022 roku strażacy powiatu lubaczowskiego odnotowali 1111 interwencji, w tym 189 pożarów, 900 miejscowych zagrożeń i 22 alarmy fałszywe. Jest to o 298 interwencje więcej niż w 2021 roku. Przez cały 2022 rok najwięcej pożarów bo aż 90 miało miejsce na terenach uprawnych, a 53 powstało w obiektach mieszkalnych. Ponadto, na terenie powiatu lubaczowskiego powstało 10 pożarów lasów.

Odnotowano wzrost pożarów w porównaniu do roku poprzedniego. Największą liczbę pożarów odnotowano w miesiącach marzec i lipiec, głównie z powodu pożarów suchych traw na nieużytkach rolnych.

W marcu odnotowano duży wzrost miejscowych zagrożeń, który był spowodowany działaniami na granicy Polsko-Ukraińskiej w związku z wojną na Ukrainie.

W związku z powyższymi zdarzeniami odnotowano 16 wypadków śmiertelnych, a 60 osób odniosło obrażenia.

Ilość zdarzeń w rozbiciu na gminy

Liczba zdarzeń w rozbiciu na gminy przedstawia się następująco: miasto Lubaczów 177 zdarzeń, gmina Lubaczów 405 zdarzeń, gmina Cieszanów 102 zdarzenia, gmina Horyniec Zdrój 75 zdarzeń, gmina Narol 116 zdarzeń, gmina Oleszyce 132 zdarzenia, gmina Stary Dzików 60 zdarzeń, gmina Wielkie Oczy 44 zdarzenia.

Liczba wyjazdów strażaków z poszczególnych jednostek powiatu lubaczowskiego

Zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaczowie uczestniczyli w 668 akcjach.

Spośród OSP w powiecie lubaczowskim zdecydowanie najwięcej wyjazdów w 2022 roku mieli strażacy OSP Oleszyce. Druhowie tej jednostki zaliczyli 111 wyjazdów. Tutaj warto nadmienić, że spośród wszystkich OSP w województwie podkarpackim, ochotnicy z Oleszyc są w czołówce najaktywniejszych jednostek. Na drugim miejscu ochotnicy z Cieszanowa, którzy do akcji wyjeżdżali 91 razy. 88 wyjazdów odnotowali strażacy OSP Narol.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.