Inwestycja za ponad 5 milionów złotych w Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

Wizualizacja nowego obiektuWizualizacja nowego obiektu

Przy budynku komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie powstanie budynek garażowo – warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów. Zadanie będzie kosztować 5,2 mln złotych.

Inwestycja będzie polegać na rozbudowie istniejącego obiektu o dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek garażowo-warsztatowy do dekontaminacji pojazdów, połączony z istniejącą częścią, jednokondygnacyjnym łącznikiem nadziemnym umożliwiającym komunikację między budynkami na poziomie piętra. Budynek zostanie w pełni wyposażony w wewnętrzne instalacje: wodno-kanalizacyjną, gazową, kanalizacje technologiczną, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiem ciepła, klimatyzacji, odciągu spalin (z garaży), elektryczną, odgromową oraz teletechniczą.

Strażacy z Lubaczowa właśnie rozstrzygnęli przetarg na realizacje tego zadania. Do przetargu stanęło aż 7 firm, a najniższą ofertę na kwotę 5 227 500,00 zaproponowało przedsiębiorstwo Eurobud Grupa Sp. z o.o. z Bystrowic. Powrotnie Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie na tę inwestycję miała przeznaczyć 2,4 mln złotych, ale ostatecznie przyjęli najkorzystniejszą ofertę w wysokości 5,2 mln złotych. Termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 30.06.2024 r. z zastrzeżeniem, że do 31.12.2022 r. Wykonawca wykona, co najmniej 15 % zakresu zamówienia oraz do 31.12.2023 r. Wykonawca wykona, co najmniej 35 % zakresu zamówienia.

Warto dodać, że już w 2021 roku dzięki wsparciu finansowemu Starosty Lubaczowskiego oraz wszystkich wójtów i burmistrzów z gmin powiatu lubaczowskiego opracowana została dokumentacja projektowa dla planowanego przedsięwzięcia. Inwestycja zyskała również spore dofinansowanie w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025".

Jak podkreślają lubaczowscy strażacy, dodatkowy obiekt poza poprawą warunków bezpieczeństwa i higieny pracy dla strażaków wpłynie na poprawę zapewnienia gotowości bojowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia