Konrad Wójtowicz trenerem Pogoni-Sokoła Lubaczów na kolejne dwa sezony

fot. Pogoń-Sokół Lubaczówfot. Pogoń-Sokół Lubaczów

Konrad Wójtowicz pozostanie szkoleniowcem pierwszej drużyny Pogoni-Sokoła Lubaczów. Podpisana umowa będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony.

Konrad Wójtowicz przejął drużynę 7 października 2023 r., po 11. serii spotkań w IV lidze podkarpackiej, kiedy miała na swoim koncie 20 punktów. W tamtym momencie strata do liderującego Cosmosu z Nowotańca wynosiła pięć oczek.

Pod wodzą obecnego szkoleniowca niebiesko-biało-niebiescy rozegrali 23 spotkania, z czego wygrali 18, trzykrotnie dzielili się punktami, a tylko dwóch przeciwników znalazło sposób na ekipę Pogoni-Sokoła. Drużyna w tym czasie wygrała 78% spotkań, a punktowała w 91% rozegranych meczy. Bilans bramkowy podopiecznych lubaczowskiego trenera jest okazały – 68 bramek strzelonych, średnio 2,96 gola na mecz. Nasza drużyna miała również najlepszą defensywę w lidze, a od kiedy trener Wójtowicz objął stery do bramki Pogoni-Sokoła wpadło 19 goli (0,83 na mecz).

Tak dobre wyniki dały wspaniały efekt dla lubaczowskiej piłki. Klub pierwszy raz w swojej historii zagra na poziomie makroregionalnym (III Liga, grupa IV), a byłoby to niemożliwe gdyby nie ogromny wkład pracy trenera Konrada Wójtowicza, co zostało docenione przez Zarząd Klubu.

– Trener Wójtowicz jest osobą, która ma plan budowy silnej drużyny w Lubaczowie. W zakończonym sezonie udowodnił, że jego wizja gry jest słuszna i ten plan realizuje. Chcemy dalej iść tą drogą, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu – powiedział prezes Robert Machczyński po podpisaniu kontraktu.

 Źródło: Pogoń-Sokół Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.