Otylia Jędrzejczak w Lubaczowie będzie szkolić młodych adeptów pływania

Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w drugiej odsłonie tegorocznej edycji akcji „Otylia Swim Tour”. Otylia Jędrzejczak wraz ze sztabem swojej fundacji będzie szkolić młodych pasjonatów pływania w niedzielę w Lubaczowie.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem.

– Realizując projekt Otylia Swim Tour zależy nam, by trafiać także do mniejszych miejscowości, gdzie dzieci nie mają takich możliwości, jak w dużych miastach. Przyjeżdżamy ze sztabem naprawdę wyjątkowych specjalistów w swoich dziedzinach, zarówno trenerów pływania, jak i trenerów przygotowania fizycznego, a także psychologa i dietetyka sportowego. Jestem przekonana, że to będą bardzo wartościowe warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców – mówi Otylia Jędrzejczak.

Uczestnicy zajęć ćwiczą zarówno z trenerami pływania, jak i grupą trenerów przygotowania fizycznego. – Czekamy na dzieci, które – to bardzo ważne – potrafią przemieszczać się w wodzie, bo my nikogo w ciągu jednego dnia nie nauczymy pływać, ale na pewno jesteśmy w stanie poprawić jego technikę i podpowiedzieć sporo ćwiczeń, które pomagają w pływackim rozwoju. Na pewno dla dzieci to intensywny, ale bardzo ciekawy dzień – opowiada trener Szymon Kujat, współpracujący z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Uczestnicy otrzymają także pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. EPRO, HMS Fitness i Sanitex.

– To jest projekt, który był pierwszym realizowanym przez moją fundację i mam do niego olbrzymi sentyment. Jestem dumna, że po tylu latach Otylia Swim Tour cieszy się tak ogromnym zainteresowanym, a kolejne miasta zapraszają nas, żebyśmy mogli podzielić się wiedzą z dziećmi i rodzicami. To jest wielka zasługa sztabu trenerów, który udało mi się zbudować, bo dzieci i rodzice mogą mieć pewność, iż w najbliższą niedzielę, jak zawsze w trakcie Otylia Swim Tour, będą pracować pod okiem najlepszych fachowców – mówi Otylia Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem niedzielnych zajęć dla młodych adeptów pływania jest Klub Pływacki Rekin Lubaczów, miasto Lubaczów i Powiat Lubaczowski.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.