Akcja "Bezpieczny Pieszy". Policjanci ujawnili 17 wykroczeń

fot. archiwum KPP Lubaczówfot. archiwum KPP Lubaczów

Policjanci ruchu drogowego, na terenie powiatu lubaczowskiego, prowadzili wczoraj działania "Bezpieczny pieszy".  Podczas działań, funkcjonariusze ujawnili 17 wykroczeń, 14 z nich popełnili kierowcy, a 3 wykroczenia zostały popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj po południu, głównie w rejonach miejsc, gdzie przemieszczają się piesi, policyjne patrole obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz kierowcy stosują się do przepisów. Głównymi adresatami tych działań byli piesi.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z lubaczowskiej komendy ujawnili 17 wykroczeń, z czego 14 popełnili kierowcy. Główne przewinienia to przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczenia popełniane przez pieszych, to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych - tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach dróg. - apeluje lubaczowska policja

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane