Akcja "Bezpieczny Pieszy". Policjanci ujawnili 17 wykroczeń

fot. archiwum KPP Lubaczówfot. archiwum KPP Lubaczów

Policjanci ruchu drogowego, na terenie powiatu lubaczowskiego, prowadzili wczoraj działania "Bezpieczny pieszy".  Podczas działań, funkcjonariusze ujawnili 17 wykroczeń, 14 z nich popełnili kierowcy, a 3 wykroczenia zostały popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj po południu, głównie w rejonach miejsc, gdzie przemieszczają się piesi, policyjne patrole obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz kierowcy stosują się do przepisów. Głównymi adresatami tych działań byli piesi.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z lubaczowskiej komendy ujawnili 17 wykroczeń, z czego 14 popełnili kierowcy. Główne przewinienia to przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczenia popełniane przez pieszych, to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych - tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach dróg. - apeluje lubaczowska policja

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia