Policjanci nie mają litości dla pijanych kierowców. Kolejna akcja "Trzeźwy weekend"

Lubaczowscy policjanci przez dwa dni, prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego powiatu, mundurowi skontrolowali ponad 800 kierowców. Trzech prowadziło pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz za popełnione przestępstwo będą odpowiadać przed sądem.

Policjanci z lubaczowskiej komendy w sobotę i niedzielę, prowadzili działania „Trzeźwy weekend”.

- Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. - podkreśla asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek z KPP Lubaczów

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Podczas działań zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy trzej odpowiadać będą przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Pierwszego kierowcę w sobotę przed godz. 2 na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymali strażnicy graniczni, gdy poprzez uszkodzenie szlabanu, nielegalnie przekroczył granicę. Zachowanie mężczyzny wydało im się mocno podejrzane i wezwali policję. Jak się okazało 67-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie prawie promil alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W niedzielę tuż po północy policjanci z posterunku w Cieszanowie, na trasie Lisie Jamy-Krowica Hołodowska, zwrócili uwagę na jadącego w kolejce samochodów na Ukrainę kierowcę forda. Ponieważ jego zachowanie i sposób jazdy wskazywały na to, że może on być pod wpływem alkoholu, został zatrzymany. W tym przypadku 19-letni obywatel Ukrainy miał również blisko promil alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Tego samego, dnia o godz. 8 w Lubaczowie policjant ruchu drogowego zatrzymał kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości u 43-letniego mieszkańca gminy Lubaczów wykazało, że miał on blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy trzej kierowcy stracili swoje prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W trakcie działań policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę jednemu rowerzyście, który pomimo tego, że był w stanie nietrzeźwości zdecydował się na rowerową przejażdżkę.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane