"Trzeźwy weekend". Zatrzymano czterech kierowców i rowerzystów

W czerwcowy weekend lubaczowscy policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu pijanych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwy weekend”, funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, usiedli za kierownice swoich pojazdów. Mundurowi udaremnili także dalszą jazdę czterem rowerzystom, którzy wsiedli na swoje jednoślady po wypiciu alkoholu.

Podczas działań policjanci skontrolowali 2281 kierowców. Wśród nich czterech wsiadło „za kółko” po wypiciu alkoholu. Trzech z nich będzie odpowiadało przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. U czwartego badanie wykazało poniżej pół promila alkoholu w organizmie.

Pierwszego kierowcę policjanci zatrzymali w piątek, po godz. 5 w Lubaczowie. Kierowca volvo, 36-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, miał w organizmie ponad 0,3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Jeszcze tego samego dnia po godz. 15, w Horyńcu-Zdroju kolejny kierowca został zatrzymany. Tym razem po alkoholu za kierownicą peugeota usiadł 34-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu. Również w tym przypadku mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Ponad pół promila alkoholu miał natomiast jadący w również w piątek, w Wólce Krowickiej, kierowca toyoty. 36-letni obywatel Ukrainy i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz sąd zdecyduje o jego losie.

Natomiast w sobotę, po godz. 12, w Horyńcu-Zdroju mundurowi zatrzymali kierowcę volkswagena. 47-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie. Również i ten mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sadem.

W trakcie działań policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę czterem rowerzystom, którzy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol zdecydowali się na rowerową przejażdżkę. Trzech z nich było w stanie nietrzeźwości, u jednego badanie wykazało poniżej pół promila alkoholu.

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia