Zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupem granicznym. Zapłacił 200 zł

fot. BiOSGfot. BiOSG

Obywatel Niemiec postanowił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupem granicznym na granicy z Ukrainą. Tę sytuację obserwowali strażnicy graniczni z Horyńca-Zdroju, którzy wręczyli mu mandat za ten wyczyn.

Patrol Straży Granicznej z Horyńca Zdroju ujawnił obywatela Niemiec, który wszedł na pas drogi granicznej. Mężczyzna postanowił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupem granicznym. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Straż Graniczna przypomina, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r.

Zakaz nie obowiązuje na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne. Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

fot. BiOSGfot. BiOSG

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-06-18 19:34
Brawo dla Straży Granicznej już pokazaliście swój profesjonalizm na granicy Polsko białoruskiej gdzie broniliscie i dalej bronicie nas przed rosyjska propagandą i ruskimi aktywistami.
Krzysztof Kaiser
-1 # Krzysztof Kaiser 2022-06-18 23:16
Cytuję polak2010:
Brawo dla Straży Granicznej już pokazaliście swój profesjonalizm na granicy Polsko białoruskiej gdzie broniliscie i dalej bronicie nas przed rosyjska propagandą i ruskimi aktywistami.


Taka sprawa to drobiazg dla nich. Wiele już razy od lat takie mandaty dostawali ludzie za te zdjęcia granicznym. Praktycznie co roku w wakacje jest artykuł o takiej historii. Jakoś wtedy, żeś się nie rozpływał nad Strażą Graniczną. Jak ten 24 lutego zmienił Twoje gadanie. Kiedyś mnie wyśmiewałeś, że tłumaczyłem, że Ukraińcy to też ludzie a Ty się śmiałeś. Teraz Ukraińców w swoich wypowiedziach zamieniłeś na Rosjan ;-)

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...