Akcja "Bezpieczny przejazd". Lubaczowscy policjanci wystawili 14 mandatów

fot. archiwum zlubaczowa.plfot. archiwum zlubaczowa.pl

Lubaczowscy policjanci systematycznie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Bezpieczny przejazd”. Tak było również wczoraj. Zwiększoną ilość policyjnych patroli można było spotkać w pobliżu strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Głównym celem działań jest przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców przejeżdżających przez tory kolejowe.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Celem działań jest kształtowanie zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto działania ukierunkowane są do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

- Statystyki pokazują, że głównie z winy kierujących pojazdami często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, które na torowisku mogą zakończyć się tragicznie. Część kierowców nagminnie ignoruje znak STOP, czy też migające czerwone świtało sygnalizatora. - przypomina lubaczowska policja

Podczas wczorajszych działań mundurowi nałożyli 14 mandatów karnych na kierowców, którzy popełnili wykroczenia podczas przejeżdżania przez tory kolejowe. W głównej mierze były to wykroczenia związane z ignorowaniem znaku STOP.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...