Uważajmy na podejrzane telefony od rzekomych prokuratorów

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci cały czas przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze tzw. metodą „na policjanta, wnuczka, prokuratora czy amerykańskiego żołnierza”. Sprawcy cały czas wymyślają coraz nowsze sposoby, zmierzające do tego, aby nas oszukać. W ostatnim czasie mieszkańcy naszego powiatu na numery stacjonarne otrzymują podejrzane telefony od rzekomego prokuratora. 

Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane metody, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności całego życia. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za dawno niewidzianych krewnych.

W ostatnim czasie do mieszkańców naszego powiatu, na numery stacjonarne telefonów, dzwonią osoby podające się za prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Osoby te żądają od mieszkańców, aby przekazali im dane dotyczące numerów telefonów udostępnionych w banku. Prawdopodobnie jest to kolejna metoda oszustów na wyłudzenie naszych oszczędności.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy dzwonią do nas podając się za policjanta czy prokuratora i próbują uzyskać od nas przez telefon jakiekolwiek dane dotyczące rachunków bankowych.

Pamiętajmy - policjanci czy prokuratorzy nie rozmawiają przez telefon o jakichkolwiek danych dotyczących rachunków bankowych. Gdy otrzymamy taki telefon, należy natychmiast się rozłączyć i skontaktować z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie pod nr tel. 47 824 23 10 - informuje KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...