Działania "Prędkość" na drogach powiatu lubaczowskiego. Zatrzymano 51 kierowców

fot. archiwum ZLUBACZOWA.PLfot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Wczoraj lubaczowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci reagowali również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego lubaczowskiej komendy prowadzili działania „Prędkość”, które w głównej mierze ukierunkowane były na egzekwowanie od kierowców stosowania się do ograniczeń prędkości. Jak wiadomo wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych.

Podczas działań policjanci ujawnili 51 wykroczeń popełnionych przez kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. Wśród tych wykroczeń mundurowi nałożyli 44 mandaty za przekroczenie prędkości. Dwóch kierowców dodatkowo straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, gdyż jechali z prędkością przekraczającą ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pierwszy z kierowców 40-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, przed godz. 11 w miejscowości Dachnów jechał swoim BMW z prędkością 109 km/h. Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali w miejscowości Łukawiec po godz. 15. W obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, 23-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy jechał toyotą 118 km/h. Obaj kierowcy oprócz tego, że zostali ukarani mandatami karnymi, stracili na trzy miesiące prawo jazdy. - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...