Lubaczowska drogówka podsumowuje działania "Trzeźwy weekend". Skontrolowano 1600 kierowców

fot: KPP Lubaczówfot: KPP Lubaczów

W czasie ubiegłego weekendu lubaczowscy policjanci, jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Zwracali uwagę na zachowania kierowców, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Policjanci ujawnili pięciu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu i dwóch rowerzystów w stanie nietrzeźwości.

Podczas minionego weekendu policjanci z lubaczowskiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Podczas kilku dni trwania działań, policjanci skontrolowali ponad 1600 kierowców, zatrzymali pięć osób, które kierowały swoimi pojazdami pomimo wcześniej wypitego alkoholu. - informuje lubaczowska policja

- W piątek po godz. 13 w Kobylnicy Wołoskiej, w trakcie kontroli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Oleszycach ujawnili 39-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, który kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Tego samego dnia po godz. 16 policjanci z Narola w miejscowości Łukawica zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-letni mieszkaniec gminy Narol miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- W sobotę przed godz. 18 w Oleszycach mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. Przeprowadzone badanie wykazało, że 50-letni mieszkaniec gminy Oleszyce miał blisko promil alkoholu w organizmie.

- Również w sobotę, tuż przed godz. 21 w Krowicy Samej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. 48-letni mieszkaniec gminy Lubaczów kierował swoim samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

- W niedzielę tuż po północy w Lubaczowie policjanci zatrzymali kierowcę toyoty. Przeprowadzone badanie wykazało, że 20-letni mieszkaniec Lubaczowa kierował swoim pojazdem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Wymienieni kierowcy stracili swoje prawo jazdy, teraz będą odpowiadać przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podczas działań mundurowi udaremnili także dalszą jazdę dwóm rowerzystom, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Od stycznia br mandat za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości wynosi 2500 zł

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...