Trwa nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

fot. BiOSGfot. BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu przeprowadzono kolejną edycję II etapu postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w Straży Granicznej.

10 i 11 maja br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, po raz trzeci w historii oddziału przeprowadzono II etap postępowania kwalifikacyjnego. Wcześniej tego typu egzaminy prowadzone były wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie i w Lubaniu.

Przez dwa dni (wtorek, środa) w komendzie oddziału do drugiego etapu rekrutacji przystąpiło łącznie 51 kandydatów. Większość pochodzi z Podkarpacia. Wśród kandydatów było szesnaście kobiet. II etap procedury naboru to test z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Innymi elementami postępowania jest również test psychologiczny, badanie na poligrafie („wykrywaczu kłamstw”) oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG i podejmą służbę w placówkach w Horyńcu Zdroju, Lubaczowie, Korczowej, Medyce, Hermanowicach, Huwnikach, Wojtkowej, Krościenku, Czarnej Górnej, Stuposianach, Ustrzykach Górnych oraz Wetlinie.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Dodatkowo w ostatnich dniach dwudziestu kandydatów do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG uczestniczyło w II etapie postępowania przeprowadzonym w ośrodku szkolenia SG w Lubaniu.

- Służba w Bieszczadzkim Oddziale SG cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba składanych podań o przyjęcie. Nabór do BiOSG prowadzony jest w sposób ciągły. Łącznie w 2022 roku zaplanowano wcielenie 70 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe przyjęcia będą w czerwcu (25 osób), kolejni adepci zostaną przyjęci w październiku. Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej w zakładce Nabór. - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zdjęcia: BiOSG

14-213053.jpg14-213055.jpg14-213056.jpg14-213057.jpg14-213058.jpg14-213059.jpg14-213060.jpg14-213061.jpg

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-05-14 17:12
Straż Graniczna to naprawdę twardziele, razem z Policją i WOT obronili i nadal bronią naszej granicy na wschodzie przed propagandą rosyjska i aktywistami z lgbqty po, psl, sld czyli krótko mówiąc z ang. (Useful idiot)
Oby nowo wcieleni funkcjonariusze byli dumni z tej zaszczytnej służby.
Krzysztof Kaiser
-1 # Krzysztof Kaiser 2022-05-14 17:43
Cytuję polak2010:
Straż Graniczna to naprawdę twardziele, razem z Policją i WOT obronili i nadal bronią naszej granicy na wschodzie przed propagandą rosyjska i aktywistami z lgbqty po, psl, sld czyli krótko mówiąc z ang. (Useful idiot)
Oby nowo wcieleni funkcjonariusze byli dumni z tej zaszczytnej służby.


Boże. Znowu Ty ze swoimi propagandowymi hasłami. Sam zachowujesz się jak ,,pożyteczny idiota". Powiem Ci co to wyrażenie oznacza bo widzę, że też pewnie z propagandy PiS zobaczyłeś to słowo a nawet nie wiesz co oznacza. Według słownika PWN osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych. Twój komentarz jest kwintesencją tego wyrażenia ,,pożyteczny idiota". Sam sobie w piętę strzeliłeś ;-) Ale cóż rozumu to już wiem, ze dawno nie masz tylko jesteś jak katarynka co powtarza to co usłyszy w TVPIS. Facet ile można. Daj sobie siana.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.