Działania "Prędkość" na drogach: Kilkunastu kierowców ukaranych, Ukrainiec pędził 103 km/h w Zalesiu

Obywatel Ukrainy jechał 103 km/h w terenie zabudowanym fot. KPP LubaczówObywatel Ukrainy jechał 103 km/h w terenie zabudowanym fot. KPP Lubaczów

Policjanci z lubaczowskiej drogówki podczas prowadzonych działań "Prędkość" ukarali mandatami kilkunastu kierowców. Rekordzistą był obywatel Ukrainy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. 38-letni mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz otrzymał punkty karne. 

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość” , których głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili kilkunastu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zostali oni ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Jeden z tych kierowców, 38-letni obywatel Ukrainy, w miejscowości Zalesie, jadąc mercedesem przekroczył prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, na jego konto trafiło 10 punktów karnych, stracił także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o ostrożność na drodze.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Niestety
-6 # Niestety 2022-02-09 14:09
Państwo z kartonu!
Najpierw powstało prawo by ludzie byli bezpieczni.
Później zrobili urządzenia do mierzenia prędkości które wymogów prawa nie spełniają i tymi urządzeniami łamiącymi prawo kara się ludzi łamiących prawo.
Nie bronię tych co jeżdżą 100+ w zabudowanym ale po co pisać prawo odnośnie wymagań sprzętu do pomiaru którego spełnić się nie da?
Co ciekawe te urządzenia mają homologację a nikt za te lewe papiery do nich jak i też za błędne obsługiwanie nie poszedł siedzieć
TenCoWieWszystko
+8 # TenCoWieWszystko 2022-02-09 14:31
Niby mają się prawo bać wojny, ale bez przesady...woln iej..wolniej.
polak2010
+3 # polak2010 2022-02-09 15:57
I bardzo dobrze, że ich ukarali niech nauczą się jeździć przepisowo. Ludzkie życie jak najbardziej trzeba chronić.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2022-02-09 18:48
Cytuję polak2010:
I bardzo dobrze, że ich ukarali niech nauczą się jeździć przepisowo. Ludzkie życie jak najbardziej trzeba chronić.


Szoferów notabli PiS-u co też zapierniczają też tak skrytykujesz. Szydło już się na takiej jeździe przejechała ;-)
Lolo
+2 # Lolo 2022-02-09 16:08
Ob Ukrainy dostał punkty karne? Ciekawe.
Ta joj ta joj
+2 # Ta joj ta joj 2022-02-09 16:57
Cytuję Lolo:
Ob Ukrainy dostał punkty karne? Ciekawe.

Czemu nie?
Lolo
+8 # Lolo 2022-02-09 21:33
Cytuję Ta joj ta joj:
Cytuję Lolo:
Ob Ukrainy dostał punkty karne? Ciekawe.

Czemu nie?

I gdzie je wpiszesz? To ruskiego cepiku?
Ta joj ta joj
+1 # Ta joj ta joj 2022-02-10 16:00
Cytuję Lolo:
Cytuję Ta joj ta joj:
Cytuję Lolo:
Ob Ukrainy dostał punkty karne? Ciekawe.

Czemu nie?

I gdzie je wpiszesz? To ruskiego cepiku?

Ja nie wiem, dlatego pytam. Może będą w polskim systemie i jak przekroczy to po Polsce nie będzie mógł jeździć.
Lolo
+4 # Lolo 2022-02-10 21:20
Cytuję Ta joj ta joj:
Cytuję Lolo:
Cytuję Ta joj ta joj:
Cytuję Lolo:
Ob Ukrainy dostał punkty karne? Ciekawe.

Czemu nie?

I gdzie je wpiszesz? To ruskiego cepiku?

Ja nie wiem, dlatego pytam. Może będą w polskim systemie i jak przekroczy to po Polsce nie będzie mógł jeździć.
Podobno kto pyta nie błądzi. Narazie z tego co ja wiem Ob
państw trzecich punktów się nie przyznaje.
polak2010
-6 # polak2010 2022-02-10 13:47
Bo pewne zmiany zachowań ludzi dokonuje się pokoleniowo.
Tak samo było z paleniem śmieci w piecach, trzeba było wyedukować społeczeństwo i teraz śmieci się segreguję.
Podobnie jest z szybką jazdą gdzie podniesienie wysokości mandatów ma większy wpływ na edukację krewkich kierowców.
Ale już widzę zmiany, kierowcy jeżdżą wolniej.
Winek
+4 # Winek 2022-02-10 18:19
Cytuję polak2010:
Bo pewne zmiany zachowań ludzi dokonuje się pokoleniowo.
Tak samo było z paleniem śmieci w piecach, trzeba było wyedukować społeczeństwo i teraz śmieci się segreguję.
Podobnie jest z szybką jazdą gdzie podniesienie wysokości mandatów ma większy wpływ na edukację krewkich kierowców.
Ale już widzę zmiany, kierowcy jeżdżą wolniej.

A tego pokolenia kto nauczy jaździć?.
Taki przykład idzie z góry.

goniec.pl/.../
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2022-02-10 20:35
Cytuję polak2010:
Bo pewne zmiany zachowań ludzi dokonuje się pokoleniowo.
Tak samo było z paleniem śmieci w piecach, trzeba było wyedukować społeczeństwo i teraz śmieci się segreguję.
Podobnie jest z szybką jazdą gdzie podniesienie wysokości mandatów ma większy wpływ na edukację krewkich kierowców.
Ale już widzę zmiany, kierowcy jeżdżą wolniej.


Jakie pokoleniowo. Równie dobrze facet po 60-tce na pewno gdzieś w Polsce zapierniczał ile wlezie, ze nie jeden młody by się schował. Szybka jazda nie jest zależna od wieku tylko od głowy kierowcy, który nie dostosowuje prędkości do warunków drogowych i przepisów. Porównujesz jazdę samochodem do śmieci. Przecież to dwie różne rzeczy. Nikt przecież nie uczy się wyrzucania śmieci jak jazdy samochodem. Kierowcy jadą wolniej. No bo dziury są a PiS ich nie łata. To jak pojedziesz szybciej po tych dziurach. A kogo stać na mandat to i tak będzie zapierniczał.
AEO
+1 # AEO 2022-02-11 15:05
Kraj z dykty... Powinien być dożywotni zakaz wjazdu do RP i minimum 50000 zł kary...

UWAGA!