Kierowali samochodami pomimo zakazu. 35-latek miał ponad 2 promile

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci z lubaczowskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu kierowali pojazdami. Jeden z nich miał dodatkowo ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 10 w miejscowości Ruda Różaniecka, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol więc funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 35-letni mieszkaniec gminy Narol miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast o godzinie 12:30 w Lubaczowie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w systemie okazało się, że 65-letni mieszkaniec gminy Narol także posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami.  Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby które nie stosują się do orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów, popełniają przestępstwo za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35-latek będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
+12 # polak2010 2022-02-02 13:53
Dobrze, że kogoś nie zabili.
Kinia
# Kinia 2022-02-05 21:44
Buractwo na drodze.
Wielkie dzięki dla policji za ściąganie bydła z drogi.
Żeby im kuśki uschły, obsrańcom.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane