fot. KPP Lubaczów
W środę na terenie gminy Wielkie Oczy policjanci zatrzymali kierowcę, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Oleszycach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego alkohol, co wzbudziło ich podejrzenia.
Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 63-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

