Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Pomógł Ci policjant? Teraz możesz go nagrodzić!
Featured

Pomógł Ci policjant? Teraz możesz go nagrodzić!

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum KPP LubaczówZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum KPP Lubaczów

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wyróżnienie funkcjonariuszy osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym.

Konkurs istnieje od 18 lat i odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Dotychczas wyłoniono 85 laureatów, którzy wykazali się profesjonalizmem, empatią i gotowością niesienia pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki ich postawie osoby w kryzysie mogły liczyć na realne wsparcie, co buduje pozytywny wizerunek Policji jako instytucji dbającej o bezpieczeństwo i dobro społeczeństwa.

Każdy, kto doświadczył pomocy ze strony policjanta – czy to w wyniku wypadku, sytuacji kryzysowej czy zagrożenia przemocą – może zgłosić swojego kandydata do konkursu. Nominacje mogą składać osoby indywidualne, instytucje oraz organizacje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2025 r. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online, a gotowe wnioski można wysyłać na adres: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele Biura Prewencji KGP oraz laureaci trzech ostatnich edycji, oceni zgłoszenia pod kątem zaangażowania kandydatów w poprawę bezpieczeństwa oraz ich wkładu w system pomocy osobom pokrzywdzonym.

To doskonała okazja, by docenić policjantów, dla których służba to coś więcej niż obowiązek.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków