"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja strażaków i policjantów w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. P. Furgałafot. P. Furgała

Lubaczowscy policjanci, wspólnie ze strażakami, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”,  spotkali się z młodzieżą na terenie zbiornika wodnego „Pod Młynem” w Lubaczowie. Wielką atrakcją dla zgromadzonych był pokaz ratownictwa wodnego.

Policjanci i Strażacy, w ramach akcji, ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą'' spotkali się z dziećmi i młodzieżą na terenie zbiornika wodnego ,,Pod Młynem'' w Lubaczowie. W trakcie spotkania omówili zasady bezpieczeństwa dotyczące wypoczynku nad akwenami. Wielką atrakcją dla uczestników wydarzenia, były pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez strażaków. Pokazy obejmowały różne scenariusze przedstawiające metody oraz techniki ratownictwa wodnego. Zarówno policjanci, jak i strażacy, przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Mundurowi przekazali uczestnikom ulotki profilaktyczne związane z bezpieczeństwem nad wodą. Najmłodsi wzięli aktywny udział w konkursie rzutu liną ratunkową.

Funkcjonariusze przypomnieli również o konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji.

Zdjęcia: P. Furgała/KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.