Lubaczowscy policjanci uczcili pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie upamiętnili tragicznie zmarłego  sierżanta sztabowego Tadeusza Sopla.  Funkcjonariusz 27 lat temu zginął w wyniku tragicznego wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę.

W niedzielę (23.06) funkcjonariusze Policji w Lubaczowie wspominają 27. rocznicę śmierci lubaczowskiego policjanta. W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinsp. Krzysztof Farion, Komendant Posterunku Policji w Oleszycach kom. Marek Kobylarz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Lubaczowie nadkom. Jacek Stelmaszyk odwiedzili grób policjanta i uczcili jego pamięć.

Sierżant sztabowy Tadeusz Sopel, służbę rozpoczął 6 lipca 1990 r. na stanowisku milicjanta plutonu patrolowego na etacie posterunkowego Posterunku MO Cieszanów Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Lubaczowie.

W latach 1990-1991 był słuchaczem kursu dla referentów operacyjno-dochodzeniowych w Szkole Policji w Pile. W latach 1992-1996 pełnił służbę, jako starszy policjant i dzielnicowy KP w Oleszycach, a następnie jako dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Lubaczowie.

- Przez całą drogę zawodową był związany z policją lubaczowską. Pełnił służbę na tzw. pierwszej linii, strzegąc bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał zaangażowanie i profesjonalizm. Był dobrym i skutecznym policjantem. Za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych. - przypomina lubaczowska policja

Dnia 23 czerwca 1997 r., gdy sierż. szt. Tadeusz Sopel wracał prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania po zakończonej służbie, doszło do czołowego zderzenia pojazdu spowodowanego przez innego kierującego samochodem, będącego w stanie nietrzeźwości.

W wyniku wypadku funkcjonariusz doznał poważnych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala rejonowego w Lubaczowie zmarł w trakcie operacji.

Zdjęcia: KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.