Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej obchodził swoje święto. Wręczono awanse i odznaczenia

fot. BiOSGfot. BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się podkarpackie obchody Święta Straży Granicznej. Dla mundurowych to czas awansów i wyróżnień.

Uroczystości związane z 33. rocznicą powołania Bieszczadzkiego Oddziału SG rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników odprawioną w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Główna część uroczystości odbyła się na placu apelowym komendy oddziału w Przemyślu. 

Zabierając głos gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG podkreślił przywiązanie BiOSG do tradycji. Przypomniał, że w roku bieżącym obchodzona jest setna rocznica powołania Korpusu Ochrony Pograniczna, oraz 150. rocznica urodzin patrona BiOSG – gen. bryg. SG Jana Tomasza Gorzechowskiego. To właśnie z tej okazji na głównym budynku oddziału powstał okolicznościowy mural oraz ustanowiono pamiątkowy medal. Zwracając się do zgromadzonych Szef podkarpackich strażników granicznych dodał, że fundamentem systemu ochrony granicy państwowej są ludzie, dobrze wyszkoleni i wyposażeni funkcjonariusze i pracownicy. Generał podziękował także współdziałającym służbom i instytucjom oraz złożył gratulacje wszystkim awansowanym i wyróżnionym z okazji święta.

Z okazji Święta SG w korpusie oficerów awansowało 20 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 82 oraz 154 podoficerów z BiOSG. Podczas uroczystości Złoty Medal za Długoletnią Służbę, przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymał st. chor. szt. SG Adam Jurczak, a dwunastu mundurowych otrzymało Srebrne Medale. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono czterech oficerów: ppłk. SG Tomasza Boryckiego, ppłk. SG Krzysztofa Burkę, ppłk. SG Jana Szynala, ppłk. SG Mariusza Krzyśkowskiego oraz p. Agnieszkę Kaczorowską, Prokurator Rejonowy w Jarosławiu. Wręczono także srebrne i brązowe medale z zasługi dla SG.

Uroczystość była także okazją do przyznania odznaki „Medalu Okolicznościowego Patrona BiOSG”. Wśród wyróżnionych byli m.in. Wojewoda Podkarpacki, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Komendant Karpackiego Oddziału SG, przedstawiciele duchowieństwa oraz oficerowie SG z BiOSG.

Z okazji święta Straży Granicznej 45 funkcjonariuszy wyróżniono Odznaką Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Ponadto podczas uroczystości wręczono Odznaki Pamiątkowe BiOSG. Złote Odznaki otrzymali m.in. insp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśla oraz płk Oleh Trofimenko – Pełnomocnik Graniczny Ukrainy Odcinka Lwowskiego.

W Bieszczadzki Oddziale SG pracuje kilkuset pracowników cywilnych. Z okazji święta szczególnie zasłużeni i zaangażowani z pracę otrzymali pamiątkowe statuetki oraz ryngrafy.

Na zakończeniu uroczystości Kompania Reprezentacyjna SG zaprezentowała pokaz musztry paradnej, z kolei Orkiestra Reprezentacyjna SG zagrała krótki koncert.

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Komentarze   

Romek
+1 # Romek 2024-05-22 10:40
Znajome twarze z Lubaczowa. Gratulacje !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
0 # Kmicic 2024-05-22 14:12
Robicie świetną robotę Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.