Pocisk z czasów I wojny światowej znaleziony w Wielkim Lesie. Na miejsce przybyli saperzy

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w miejscowości Chotylub na terenie Leśnictwa Wielki Las. O znalezisku lubaczowskiego dyżurnego poinformował leśniczy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

W czwartek, dyżurny lubaczowskiej komendy został powiadomiony przez leśniczego o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol policji, który potwierdził zgłoszenie.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski tzw. „Carski Szrapnel” cal. 7,62 pochodzący z czasów I Wojny Światowej o długości ok. 25 cm i średnicy 7,5 cm. Policjanci zabezpieczali odnaleziony pocisk do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuch.

Policja ostrzega! Jeżeli znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.