"Mam supermoce". Policjantki pokazały uczennicom jak się się bronić [ZDJECIA][VIDEO]

fot. KPP Lubaczowfot. KPP Lubaczow

W piątek (15.03) pod hasłem „Mam Supermoce” odbył się pokaz samoobrony dla uczennic Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, które pod czujnym okiem asp. Anny Hanus-Witko oraz Tobiasza Kubiszyna - instruktora samoobrony, zdobywały podstawową wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa.

Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie przy współpracy z Zespołem Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie oraz Tobiaszem Kubiszynem zorganizowała pokaz samoobrony dla uczennic tej szkoły.

Na początku spotkania sierż. Marzena Mroczkowska przywitała uczestników spotkania. Następnie przedstawiono zasady postępowania w sytuacji, gdy staniemy się ofiarą przestępstwa.

Tobiasz Kubiszyn – długoletni trener posiadający uprawnienia instruktorskie z samoobrony i kicboxingu oraz asp. Anna Hanus-Witko zademonstrowali, jak prawidłowo zareagować, ale też prawidłowo oceniać zagrożenie, które pojawia się nagle.

Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy i umiejętności zachowania się i postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. Samoobrona to nie tylko kurs sztuk walki, ale przede wszystkim rozwaga i samoświadomość. Wiele niebezpiecznych sytuacji jesteśmy w stanie uniknąć bez konieczność konfrontacji z napastnikiem.

Zebrana na hali sportowej młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Nie zabrakło z ich strony pytań, a na koniec uczestnicy spotkania z wielkim entuzjazmem wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Zdjęcia: KPP Lubaczów

Komentarze   

Zxzxzx
-6 # Zxzxzx 2024-03-19 17:40
A uczniom też pokazały? Jak się bronić przed napastk... płci 55
- co to za dyskryminacja!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anna Agnieszka
0 # Anna Agnieszka 2024-03-19 21:59
Tak, w pokazie uczestniczyli również panowie. Dyskryminacji mówimy nie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.