Zmiana komendanta policji w Lubaczowie. Insp. Grzegorz Błaszczyk przeszedł na emeryturę [FOTORELACJA]

Po prawie 30 latach służby w policji, Grzegorz Błaszczyk przeszedł na emeryturę. Oficjalnie pożegnanie ze służbą miało miejsce dzisiaj (23.02) w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie, podczas której poznaliśmy też nowego szefa lubaczowskich policjantów.

Dzisiaj (23.02) w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano komendanta lubaczowskiej policji inspektora Grzegorza Błaszczyka. Podziękowania za wieloletnią służbę w policji złożyli m.in, Poseł Teresa Pamuła, samorządowcy z powiatu lubaczowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, oraz leśnicy.

Insp. Grzegorz Błaszczyk rozpoczął służbę w Policji 16 czerwca 1994 r. w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Następnie od 1 sierpnia 1997 r. kontynuował swoją służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, kolejno w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, Wydziale Ruchu Drogowego, jako referent w Wydziale Kryminalnym, a następnie Detektyw Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Wiedza, fachowość oraz nabyte umiejętności pozwoliły na kontynuowanie kariery zawodowej od 16 kwietnia 2007 r. na stanowisku specjalisty, a następnie eksperta Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W dniu 1 września 2012 r. insp. Błaszczyk objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Natomiast w kwietniu r. insp. Grzegorz Błaszczyk został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. A od 1 kwietnia 2016 r. pełni funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie.

Insp. Grzegorz Błaszczyk, to policjant uhonorowany odznaczeniami państwowymi i resortowymi: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę oraz Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant".

Oprócz codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, Grzegorz Błaszczyk zadał o przeprowadzeniu gruntownego remontu Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz Komisariatu Policji w Oleszycach. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Burmistrzem Cieszanowa, Posterunek Policji w Cieszanowie został przeniesiony do nowej siedziby. Rozpoczęto również starania o nowy Posterunek Policji w Wielkich Oczach.

- Wszelkie wspomniane przedsięwzięcia nie tylko wzmocniły wizerunek Policji, ale przede wszystkim zdecydowanie polepszyły warunki w jakich mogą pełnić służbę policjanci. – podsumowują lubaczowscy policjanci

Młodszy inspektor Artur Wasiuta nowym komendantem lubaczowskiej policji

W trakcie uroczystości powołano także nowego Komendanta Policji w Lubaczowie. Został nim młodszy inspektor Artur Wasiuta, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku.

Podinspektor Artur WasiutaPodinspektor Artur Wasiuta

Nowym Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie został młodszy inspektor Artur Wasiuta, który pracę w służbach podległych MSWiA rozpoczął w 1996 r. w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. Służbę w policji pełni od 1999 r. Najpierw pracował w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, a następnie w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu w wydziale prewencji i w wydziale kryminalnym.

Od 2009 r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w wydziale dochodzeniowo-śledczym i w wydziale kryminalnym. W 2014 r. pełnił funkcję Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. Ochrony Praw Człowieka. W maju 2016 r. objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, a od sierpnia 2018 r. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. Od lutego br. pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku.

Z wykształcenia jest socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Rzeszowskim. Odznaczony medalem brązowym za długoletnią służbę, nadanym przez Prezydenta RP oraz srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Pasjonuje się historią XX w., sportem i filmem.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszych uroczystości w lubaczowskiej komendzie policji:

Komentarze   

Siwa
+14 # Siwa 2024-02-23 16:34
Uff... nareszcie... dzisiaj otwieram szampana...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czyli co?
+11 # Czyli co? 2024-02-23 17:09
W czerwcu byłoby pełne 30 lat ciężkiej i mozolnej pracy dla dobra rzeszy najpierw styropianowców a potem karimatowców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Daniel
+16 # Daniel 2024-02-23 18:26
A co ksiądz i polityk tam robią ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Richard
+14 # Richard 2024-02-24 06:52
Pasjonuje się sportem i filmem? Wygląda raczej jak koneser żarcia i braku ruchu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Siwa
+10 # Siwa 2024-02-24 07:26
Warcaby przed telewizorem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawel
+14 # Pawel 2024-02-24 08:36
Chyba pasjonat piwa i kiełbachy z grilla :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
beton
+12 # beton 2024-02-24 11:02
Może wreszcie kadra kierownicza na odprawach będzie zainteresowana czymś innym niż podłogą, bo bo tak namiętnie w nią patrzyli...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
beton
+13 # beton 2024-02-24 12:32
Złośliwe rozkazy o przeniesieniu z jednego stanowiska na inne lub na odległy od KPP posterunek. Chyba tylko tak zapamiętają go policjanci. Może wreszcie wróci normalność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
+8 # Kierowca 2024-02-24 20:57
Nowe mundury trzeba zamówić w tych ledwo się mieszczą....Wst yd kto za nich testy sprawnościowe zdaje... Nie dotyczy księdza i polityka których nie powinno tam być!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gutek
+2 # gutek 2024-02-25 14:25
Ciekawe, czy sodówka to głowy uderzy. Tak to już jest na stanowiskach. Wszyscy zapominają, że stołki do d..y nie przyrastają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.