Cieszanów: Wilk został potrącony przez samochód? Zwierzę nie przeżyło

fot. czytelnik zlubaczowa.plfot. czytelnik zlubaczowa.pl

Na drodze pomiędzy Cieszanowem, a Kowalówką w rowie odnaleziono martwego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej zostało potrącone przez samochód.

Piszemy co jakiś czas, że w lubaczowskich lasach bytuje coraz więcej wilków. Tutaj warto przypomnieć naszą informację ze stycznia, kiedy to strażnicy graniczni z Korczowej, którzy w okolicach Wielkich Oczu napotkali wilka. Największe wrażenie zrobiło jednak nagranie w 2020 roku na którym widać siedem beztrosko bawiących się młodych wilków.

Badacze, naukowcy, leśnicy podkreślają, że wilki zasadniczo unikają kontaktu z człowiekiem, a podczas przypadkowego spotkania nie zachowują się agresywnie i zazwyczaj same szybko się oddalają.

Wyżej wymienione sytuacja potwierdzają tylko fakt, że zwiększa się u nas ilość wilków. Niestety, ma to też negatywne skutki. Dzisiaj (08.02), jeden z naszych czytelników na trasie Cieszanów - Kowalówka zauważył w rowie martwego wilka. Najprawdopodobniej zwierzę zostało potrącone nad ranem lub w nocy przez samochód. Na miejscu nie było kierowcy, a policja nie została powiadomiona o tym fakcie.

fot. czytelnik zlubaczowa.plfot. czytelnik zlubaczowa.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.