Pożar w domu jednorodzinnym w Dachnowie. W akcji 4 zastępy strażaków

fot. PSP Lubaczówfot. PSP Lubaczów

Dzisiaj przed godziną 19:00 w jednym z domów na ul. Lwowskiej w Dachnowie doszło do pożaru konstrukcji dachowej. Na szczęście, dzięki sprawnej interwencji strażaków ogień został szybko ugaszony.

Dzisiaj (31.01) dwa zastępy strażaków z Lubaczowa oraz ochotnicy z Dachnowa i Oleszyc zostali zadysponowani do pożaru w domu jednorodzinnym w miejscowości Dachnów.

Gdy przybyli na miejsce, okazało się, że w jednym z pomieszczeń paliła się konstrukcja dachowa. Strażacy niezwłocznie podjęli akcję gaśniczą. Jej przebieg dla portalu ZLUBACZOWA.PL relacjonuje kapitan Marek Chomyszyn - dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP Lubaczów

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu od budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń. Następnie strażacy wynieśli nadpalone elementy docieplenia poddasza i polali je wodą.

Na koniec, aby się upewnić, że ogień został całkowicie ugaszony, strażacy sprawdzili kamerą termowizyjną konstrukcję dachową oraz za pomocą miernika wielogazowego upewnili się, że w domu nie ma już gazów niebezpiecznych takich jak np. tlenek węgla.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdjęcia: PSP Lubaczów

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.