BiOSG rośnie w siłę. Ślubowało 48 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. BiOSGfot. BiOSG

48 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ślubowało stać na straży granic Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwsze w tym roku wcielenie nowych mundurowych. W sumie w 2024 roku BiOSG przyjmie rekordową liczbę – 200 funkcjonariuszy.

Wypowiadając słowa roty, młodzi adepci stają się pełnoprawnymi i świadomymi funkcjonariuszami oraz zobowiązują się strzec nienaruszalności granic Rzeczypospolitej Polskiej nawet z narażeniem życia.

Komendant BiOSG pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Zaznaczył, że teraz czeka ich intensywny proces nauki. Generał podkreślił, że ten czas trzeba w pełni wykorzystać, aby nabyć podstawowej wiedzy, a także umiejętności, które umożliwią im wykonywanie pierwszych zadań służbowych na podkarpackiej granicy państwowej. Komendant dodał, że nowi adepci rozpoczynają służbę, a nie pracę. Jest to trudna służba graniczna wymagająca dyscypliny i przygotowania na różne scenariusze.

Nowi funkcjonariusze zostali wcieleni do służby 8 stycznia i od tego czasu przechodzą intensywne wdrożenie. Pierwsze dni w BiOSG rozpoczęli od zapoznania z aktami prawnymi normującymi tok służby. Mundurowi poznali strukturę i zadania BiOSG oraz otrzymali pierwsze w ich życiu mundury.

W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 48 osób, połowę stanowią kobiety. Większość pochodzi z Podkarpacia, po jednej osobie z woj. lubelskiego i mazowieckiego oraz dwie z woj. świętokrzyskiego.

Już w najbliższych dniach 40 osób pojedzie do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie. Po pozytywnie zdanych egzaminach funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG. Inna droga czeka 8 funkcjonariuszy, którzy naukę rozpoczną w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Absolwenci 3-letnich studiów na kierunku „Bezpieczeństwo granicy państwowej” otrzymają potwierdzający wykształcenie wyższe tytuł zawodowy licencjata.

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Komentarze   

D.
-1 # D. 2024-01-21 11:59
Co tych ludzi tam tak ciągnie? Zarobki mizerne, praca w nocki, święta itp. Możliwości rozwoju żadne. Jedynie tyle, że wypłata 1 zawsze na koncie i nic poza tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.