Duży pożar budynku gospodarczego w Starym Lublińcu. Ogień gasiło 8 zastępów strażaków

Wczoraj (01.01) w miejscowości Stary Lubliniec spłonął budynek gospodarczy, w którym przechowywane było siano oraz słoma. Ogień gasiło 8 zastępów strażaków. Prawdopodobną przyczyna pożaru było zaprószenie ognia.

W poniedziałek (01.01) o godz. 6.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Stary Lubliniec. Zgłaszający widział kłęby dymu i ogień, twierdził że prawdopodobnie pali się dom.

W związku z tym, dyżurny natychmiast zadysponował 2 zastępy z JRG Lubaczów oraz zastęp OSP Cieszanów, w dalszej kolejności zastęp OSP Niemstów oraz Dowódcę JRG Lubaczów. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia, stwierdzono że doszło do pożaru budynku gospodarczego (stodoły) o konstrukcji drewnianej w całości wypełnionej słomą i sianem.

W chwili przybycia zastępów na miejsce budynek stodoły był całkowicie objęty pożarem, a zagrożone były sąsiednie budynki gospodarcze, również o konstrukcji drewnianej. 

- Działania SP polegały na zabezpieczeniu terenu działania oraz podaniu 3 prądów wody na palący się budynek stodoły oraz 1 prądu wody w obronie sąsiedniego budynku gospodarczego, którego ściana wskutek promieniowania cieplnego uległa nadpaleniu. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wyrzucania i przelewania wodą znajdującego się wewnątrz stodoły słomy i siana. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych budynku spalonej stodoły. Do działań zadysponowane zostały ponadto OSP Folwarki i OSP Ruda Różaniecka. Utrudnieniem w prowadzeniu działań było niskie ciśnienie wody w sieci hydrantowej.  – relacjonuje Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Wiktor Serafin.

Łącznie w działaniach brało udział 8 zastępów SP oraz 29 ratowników. Strażacy działania zakończyli o godz. 13.52. Łączny czas trwania akcji to 7 godz. 52 minuty

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia, jednak dokładne przyczyny ustali Policja, która prowadzi w tym zakresie postępowanie.

Zdjęcia z akcji gaśniczej fot. OSP Cieszanów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.