Hejt i cyberprzemoc tematem spotkania z uczniami w Cieszanowie

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Co to jest hejt? Czym jest mowa nienawiści? Na jakie zagrożenia w sieci narażona jest młodzież? O powszechności hejtu oraz mowie nienawiści z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie rozmawiała lubaczowska policjantka.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzą szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolonej z terenu powiatu. W ostatnim czasie asp. Anna Hanus-Witko spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie, z którymi omawiała problematykę hejtu.

Hejt, to problem, który często dotyka dzieci i młodzież. Powszechność hejtu w sieci, jest dużym zagrożeniem i niesie ze sobą szereg konsekwencji psychicznych dla osoby, którą ten problem dotyka. Dlatego, policjanci z Lubaczowa, podczas spotkań z młodzieżą tłumaczą, że hejt nie powinien być sposobem na nudę, odreagowanie swoich niepowodzeń oraz zdobycia pozycji w sieci. Poruszana jest również problematyka konsekwencji i odpowiedzialności osób, które są sprawcami hejtu i mowy nienawiści.

Uczniowie z Cieszanowa z dużym zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu. Zabierali głos w bardzo ważnej sprawie, jakim jest hejt. Dzięki kreatywnej formie spotkania młodzież wcielała się zarówno w rolę osoby doświadczającej hejtu, jak i w rolę sprawcy.

- W końcowej fazie spotkania, zostały wyciągnięte następujące wnioski- wszyscy mamy ogromną wartość, nie możemy się poddać mowie naiwiści, nie możemy przestać wierzyć w nasze możliwości i nie powinniśmy być niemymi świadkami zjawiska hejtu. - podsumowuje KPP w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Renata
+7 # Renata 2023-12-05 17:04
polak2010, Radziwiłł, Babinicz itp. temat jakże ci bliski. Dlaczego cię nie było?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kmicic 2
0 # kmicic 2 2023-12-05 17:40
Cytuję Renata:
polak2010, Radziwiłł, Babinicz itp. temat jakże ci bliski. Dlaczego cię nie było?

Bo ja działam pod przykrywką (tak jak agent Tomek) :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.