Zawodowi strażacy szkolili swoich kolegów z OSP

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

W niedzielę (26.11) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie zakończyło się szkolenie kierowcy-konserwatora sprzętu ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jak informuje PSP w Lubaczowie, celem szkolenia było przygotowanie kierowcy-konserwatora sprzętu ratowniczego OSP do wykonywania zadań operatora sprzętu, a także do obsługi samochodów pożarniczych i urządzeń z silnikami spalinowymi, stanowiącymi wyposażenie OSP. Słuchaczom kursu przekazano również wiedzę dotyczącą konserwacji i drobnych napraw mających na celu utrzymanie w pełnej sprawności sprzętu ratowniczego OSP.

Do egzaminu końcowego przystąpiło 38 druhów z terenu powiatu lubaczowskiego. Wszyscy strażacy ukończyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym.

Uroczystego wręczenia zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Wiktor Serafin.

Zdjęcia: PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Źródło: KP PSP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia