Pożar domu jednorodzinnego w Załużu. W akcji 7 zastępów straży pożarnej

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

W środę nad ranem doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Załuże w gminie Lubaczów. Ogień gasiło 7 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

22 listopada 2023 r. o godzinie 04:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie wpłynęła informacja o zapaleniu się sadzy w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Załuże, gmina Lubaczów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania w wyniku którego stwierdzono, że ogniem objęte są dwa pomieszczenia na piętrze budynku, a pożar rozprzestrzenia się na konstrukcje dachową obiektu mieszkalnego. Z zebranych informacji ustalono, że budynek zamieszkuje jedna osoba, która opuściła dom przed przybyciem zastępów z JRG Lubaczów, nie doznając żadnych obrażeń. Natychmiast przystąpiono do gaszenia pożaru z jednoczesnym przeszukiwaniem budynku.

Do pożaru zostało zadysponowanych 7 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej (3 zastępy z JRG Lubaczów, OSP KSRG Basznia Dolna, OSP KSRG Krowica Hołodowska, OSP KSRG Oleszyce) oraz dowódca JRG w Lubaczowie. Na miejsce zdarzenia przybył również patrol policji oraz pracownik Urzędu Gminy Lubaczów ds. zarządzania kryzysowego.

Zdjęcia: KP PSP Lubaczów

Komentarze   

Majki d
+9 # Majki d 2023-11-23 18:11
Ja się [wulgaryzm] pytam gdzie jest osp Załuże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zenek
+5 # zenek 2023-11-23 21:17
Cytuję Majki d:
Ja się [wulgaryzm] pytam gdzie jest osp Załuże

Nikt im wcześniej nie zgłosił że będzie się palić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ziomal
-4 # Ziomal 2023-11-23 22:58
Zapisz się i będziesz wyjeżdzać, kobiety też mogą być w OSP. Coś stoi na przeszkodzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Przemysław
+8 # Przemysław 2023-11-24 07:33
OSP Załuże niestety nie rozwija się.Jaki jest powód?A oto powód to beton który jest u władzy w tej jednostce OSP.Jeśli kopie się młodzież po nieudanych zawodach pożarniczych.Je śli jednostka pożegnała się już z większością chłopaków którzy niegdyś wygrywali zawody powiatowe.Jeśli jednostka nigdy nic nie może bo.No właśnie bo i tu …… bo zawsze znajdzie się jakiś powód aby własną. nieudolność wytłumaczyć.Naj wyższy już tam czas na zmiany.Przez sentyment do tych czasów gdy przychodząc tam czuło się nobilitację zakładając mundur.Teraz przychodzi tam jedynie określona grupa osób (BETON) aby ewentualnie przy napitku coś ustalić .Nie tędy droga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia