43-latek miał atak epilepsji. Pomogli mu policjanci z Narola

fot. archiwum KPP Lubaczówfot. archiwum KPP Lubaczów

Policjanci z Posterunku Policji w Narolu, udzielili pomocy 43-latniemu mężczyźnie, który leżał na placu pomiędzy budynkami i dostał silnego ataku epilepsji. Dzięki szybkiej i profesjonalnie udzielonej pomocy, mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala.

W poniedziałek przed godz. 10, st. asp. Krzysztof Bundyra wraz z sierż. szt. Krzysztofem Zielińskim z Posterunku Policji w Narolu, na ul. Krasińskiego w Lubaczowie zauważyli mężczyznę, który leżał pomiędzy budynkami na trawie i miał atak epilepsji.

- Mundurowi natychmiast udzielili pomocy 43-latkowi. Z mężczyzną przez pewien czas nie było kontaktu. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Policjanci poinformowali o zdarzeniu dyżurnego lubaczowskiej jednostki, który na miejsce skierował Zespół Pogotowia Ratunkowego. - informuje rzecznik lubaczowskiej policji

Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pamiętajcie, że gdy zobaczycie osobę, która dostała ataku epilepsji, to przede wszystkim należy ochronić głowę poszkodowanego zabezpieczając go przed dodatkowymi urazami np. używając do tego dostępnej odzieży lub miękkich przedmiotów. Nie należy krępować jego ruchów. Po ataku należy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej. Nie wkładaj niczego do ust chorego. To, że takiej osobie "leci" krew z ust, najprawdopodobniej spowodowane jest przegryzieniem języka - to nic groźnego. 

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia chorego lub właściwego sposobu działania wezwijmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

Komentarze   

Zulugul
-6 # Zulugul 2023-11-22 11:14
Policja niech w końcu zrozumie, że w tak poważnej sprawie dzwoni się na numer 112 a nie do dyżurnego, zachowanie policjantów godne potępienia w tym przypadku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nkopiki
0 # Nkopiki 2023-11-22 14:19
Może to taka reakcja orgazmu na nagle odstawienie alko ( oczywiście to tylko może być jedną z przyczyn)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nkopiki
0 # Nkopiki 2023-11-22 14:20
O freudowska pomylka- organizmu oczywiście;) zastany słownik w telefonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia