Komendant lubaczowskich policjantów z awansem na stopień Inspektora Policji

fot. KWP Rzeszówfot. KWP Rzeszów

Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie Grzegorz Błaszczyk został awansowany na stopień Inspektora Policji. To najwyższy stopień w korpusie oficerów.

W piątek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyli złote, srebrne i brązowe "Medale za Długoletnią Służbę" nadane przez Prezydenta RP trzydziestu pięciu policjantom i pracownikom Policji. Wręczono również odznaczenia resortowe. Wręczono złotą i srebrną odznakę "Zasłużony Policjant", a funkcjonariusz w stanie spoczynku otrzymał "Krzyż Zasługi za Dzielność". Awanse na wyższe stopnie odebrało dwudziestu dziewięciu policjantów. Wśród nich był Komendant Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie Grzegorz Błaszczyk, który awansował na stopień Inspektora Policji.

Insp. Grzegorz Błaszczyk w policji służy od 29 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzania kryzysowego tej uczelni. Zawodową karierę rozpoczął w 1994 roku w Komendzie Stołecznej Policji, służył kolejno w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu - Wydział Ruchu Drogowego oraz Wydział Kryminalny. W 2007 roku rozpoczął pracę w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję zastępcy naczelnika. W 2014 roku został zastępcą komendanta policji w Łańcucie. Natomiast 2016 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie, mają wówczas stopień nadkomisarza.

Warto nadmienić, że stopień inspektora policji to najwyższy stopień w korpusie oficerów. Wyżej są tylko stopnie w Korpusie Generałów czyli - Nadinspektor Policji oraz Generalny Inspektor Policji.

Komentarze zostały zablokowane.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.