Cyberprzemoc tematem spotkania policjantów z młodzieżą

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Czym jest cyberprzemoc? Jakie są formy cyberprzemocy? Jak zapobiegać cyberbullyingowi? Na te pytania w trakcie spotkania z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach odpowiedzieli lubaczowscy policjanci.

W czwartek, lubaczowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach. St. sierż. Elżbieta Huber oraz asp. Leszek Wróbel rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy.

Cyberprzemoc (cyberbullying) jest popularnym zjawiskiem wśród dzieci i młodzieży, pojawia się w komentarzach, memach, a także może mieć formę ośmieszania, szantażowania, podszywania się pod inne osoby. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z młodzieżą, w trakcie którego wyjaśnili czym jest flaming, cyberprześladowanie, maskarada, trolling, a także jak niebezpieczne i szkodliwe mogą być internetowe challenge. Policjanci przekazali do jakich działań uciekają się sprawcy, jakie mogą być skutki cyberprzemocy oraz jak reagować na cyberbullying. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

- Pamiętajmy, że nie jesteśmy anonimowi w sieci, a działania związane z cyberprzemocą nie pozostają bezkarne. - przypominają policjanci

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Krzysztof 1
-3 # Krzysztof 1 2023-11-17 18:19
Bardzo fajna inicjatywa. Jest jedno "ale" nie widzę na tych zdjęciach żadnego specjalisty w dziedzinie o której się wypowiadali.... . Myślę że rozmowa z tymi funkcjonasrjusz ami sprowadzałaby się do informacji z różnych folderów informacyjnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.