Rzecznik Straży Granicznej dziękuje funkcjonariuszom z powiatu lubaczowskiego za ochronę granicy

W ostatnich dniach głośno jest o filmie „Zielona granica”. Niestety, w produkcji tej negatywnie zostali przedstawieni strażnicy graniczni, którzy chronią nasze granice przed zalewem nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Specjalne podziękowania dla pograniczników z powiatu lubaczowskiego skierowała Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej, por. SG Anna Michalska.

Film „Zielona granica” wywołał mnóstwo emocji, niestety głównie negatywnych. To dlatego, że w produkcji tej w negatywnym świetle zostali przedstawieni strażnicy graniczni. W obronie funkcjonariuszy chroniących nasze granice przed zalewem nielegalnych uchodźców stanęły nie tylko polskie władze, ale również znaczna część mieszkańców naszego kraju. Za ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa Polski strażnikom granicznym podziękowała m.in. Poseł Teresa Pamuła.

Specjalne podziękowania dla pograniczników z powiatu lubaczowskiego skierowała Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej, por. SG Anna Michalska. Co ciekawe, Pani Porucznik pochodzi z naszego powiatu i tutaj też jest jej rodziny dom.

- Szczególne podziękowania, ale też pozdrowienia chciałam skierować do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy tutaj z lokalnych placówek, czyli placówki straży granicznej w Lubaczowie z przejściem granicznym w Budomierzu oraz z placówki straży granicznej w Horyńcu – dziękuje por. Anna Michalska.

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej podkreśliła, że pochodzi z powiatu lubaczowskiego, a strażnicy graniczni z naszego regionu są odpowiedzialni za ochronę granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.

- Pochodzę z tego regionu i wracam praktycznie tu co tydzień, a funkcjonariuszom z tego odcinka granicy chciałam bardzo podziękować za ich wytężoną służbę, zaangażowanie, codzienny trud i profesjonalizm, który wkładają w wykonywanie swoich obowiązków. Ten odcinek granicy to jest odcinek granicy zewnętrznej UE, więc spoczywa na nich wyjątkowy duży ciężar, odpowiedzialność za ochronę granicy i bezpieczeństwa nie tylko obywateli Polski, ale również obywateli Unii Europejskiej – zaznacza Anna Michalska.

Porucznik Michalska poinformowała także, że nasi funkcjonariusze są chwaleni za profesjonalizm.

- Za każdym razem, ile razy spotykamy się na najwyższym szczeblu władz centralnych, państwowych u nas w Polsce, ale też na poziomie spotkań ze służbami granicznymi czy delegacjami z innych państw, funkcjonariusze straży granicznej są chwaleni za profesjonalizm, ale też za to, że dobrze się z nami współpracuje w dużych międzynarodowych grupach. Serdecznie pozdrawiam moje koleżanki i moich kolegów. Pamiętajcie, że jesteśmy teraz obrońcami granic, dziękuję wam i trwamy dalej – powiedziała porucznik Anna Michalska.

Na koniec chcielibyśmy dodać, że to my - mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, doskonale wiemy, jak odpowiedzialną i ciężką pracę wykonują funkcjonariusze straży granicznej. Graniczymy z Ukrainą, mamy przejście graniczne w Budomierzu. Dlatego bądźmy im wdzięczni za to, że dzięki ich pracy w naszym regionie jest bezpiecznie, i nie dajmy się skłócić takimi produkcjami jak „Zielona granica”.

Komentarze   

Lubaczów 46
+9 # Lubaczów 46 2023-10-02 16:30
Dziękujemy Wam pogranicznicy, nie pozwolimy na Was płuc przez jakiś paszkwil. Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie i dziękujemy Wam za Waszą sluzbe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
+8 # Prawdziwy Kmicic 2023-10-03 02:05
Cytuję Lubaczów 46:
Dziękujemy Wam pogranicznicy, nie pozwolimy na Was płuc przez jakiś paszkwil. Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie i dziękujemy Wam za Waszą sluzbe


Teraz podziękuj sprzątającym ulice, za to że wykonują swoją pracę. Nie? Za co? No tak, mundurowi są po prostu akurat potrzebni do propagandy politycznej.

Murem za polskim zamiataczem... a nie, przepraszam, w miastach to kolorowi i ukraińcy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kamrat
+14 # Kamrat 2023-10-03 12:25
Sprzątający ulice nie musza użerać się z cvvelwbrytami którzy to usilnie przeszkadzają w pracy pogranicznikom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
+10 # Prawdziwy Kmicic 2023-10-03 16:05
No ale dlaczego mam dziękować komuś, za to że wykonuje swoją pracę. Oni wiedzieli do jakiej pracy idą. Sprzątacze też mają kryzysy, np po wypadkach, imprezach, itd i jakoś posłowie im nie dziękują. To tylko ściema polityczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Chłodnym o
-7 # Chłodnym o 2023-10-02 18:35
Musicie poprawić procedury bo przestępców ze wschodu coraz więcej. Za to macie obrze płacone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
0 # Kmicic 2023-10-02 19:02
Murem za Polskim Mundurem Dzięki naszym Bohaterom z Straży Granicznej, nasze rodziny są bezpieczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-04 19:25
Powtórzę bo usunięto ;-) . No właśnie Kmicic. Murem. Za polskim mundurem. To czego PiS nie szanuje polskiego munduru i pracy Straży Granicznej legalizując za 5000 dolarów nielegalnych imigrantów. Nawet tych z więzieniem na koncie. Tak to w PiS bywa. Za pieniądze wszystko załatwisz. I Ci ludzie co normalnie granicy by nie przeszli, nawet kontroli przechodzą i śmieją się w twarz funkcjonariuszo m SG. A takich osób było 250 000 czyli ćwierć miliona. Hasło murem za polskim mundurem że strony PiS brzmi jak hipokryzja i ponury żart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Monia
+4 # Monia 2023-10-02 19:21
Obejrzałam film i uważam że nie szkaluje munduru jakiejkolwiek polskiej służby.W złym świetle stawia tych którzy wydali polecenia wypychania imigrantów z Polski oraz obnaża ludzkie charaktery i to cywili jak i mundurowych.Pan i porucznik wypowiadała się w czasie kryzysu w sposób butny i arogancki.Nie jestem dumna że pochodzi z Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maciej
+17 # Maciej 2023-10-03 08:23
Monia, trafiłaś w samo sedno,Ten film ukazuje dylematy moralne funkcjonariuszy straży granicznej , których wykorzystano do tak nikczemnej roli.To rządzący , wydając im taki rozkaz są odpowiedzialni za to co się tam dzieje i dlatego taki ich skowyt. Reżyser filmu obnażył ich nikczemość i ciemne moce. W nauce kościoła taka postawa nie licuje z prawami bożymi , na które obecna władza tak lubi się powoływać.Wypow iedzi Pani rzecznik to typowy polityczny bełkot, na użytek władzy, za którą zapewne prywatnie musi się wstydzić. PIS z bezczelnego kłamstwa stworzył na własny użytek metodę rządzenia i codziennie w tv przekazuje nieprawdziwe informacje z ogromną szkodą dla wszystkich Polaków.Wierzę jednak , że dobro zwycięzy zło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Za karczmą
+2 # Za karczmą 2023-10-02 19:23
Dachnów jest podzielony co to osoby. Wstydzą się jak wyjdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-18 # Kmicic 2023-10-03 21:51
Brawa dla Straży Granicznej pięknie bronicie Polski.
I nie przejmujcie się tymi haniebnymi komentarzami bo nie piszą je polacy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dog
+3 # dog 2023-10-04 13:32
Cytuję Kmicic:
Brawa dla Straży Granicznej pięknie bronicie Polski.
I nie przejmujcie się tymi haniebnymi komentarzami bo nie piszą je polacy.

Prawdziwym polakiem jest kmicic i jego mocodawcy Radziwiłłowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-04 19:28
Polacy piszę się przez duże P. PiS pokazał, że praca pograniczników idzie w niwecz kiedy władza sprzedaje wizy na bazarach w Afryce. I właśnie przejmują się tym, że hejt za nieszczęsny granicę idzie na nich a nie na PiS, który przepuszcza za pieniądze imigrantów do Europy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-9 # Kmicic 2023-10-04 20:14
I nie przejmujcie się tym paszkwilem Holland córki agenta służby rosyjskiej.
Prawdziwi Polacy wam dziękują i są Murem za Polskim Mundurem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+5 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-04 21:33
Polacy dziękują. A PiS tę pracę marnotrawi. Służba Graniczną wykonujeswoje obowiązki a PiS ma ich gdzieś i wpuszcza za dolary imigrantów na wizy kupione na bazarze w Afryce. A co o Policji. Każą funkcjonariuszo m ciąć konfetti i zrzucać z helikoptera na rozkaz Ministra. Na szefa polocji biorą gościa co nie odróżnia głośnika od granatnika. A co z żołnierzami. Pamiętacie jak kazano żołnierzom salutować Misiewiczowi, który był jedynie asystentem Macierewicza. I ty polak2010 vel Kmicic mówisz o poszanowaniu polskiego munduru. Przestań kpić z ludzi którzy to czytają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.