Pożar w szpitalu. Ćwiczenia służb ratunkowych w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. PSP Lubaczówfot. PSP Lubaczów

W ubiegłym tygodniu służby ratownicze z powiatu lubaczowskiego przeprowadziły ćwiczenia na terenie szpitala w Lubaczowie.

W środę (20.09) na terenie szpitala w Lubaczowie przeprowadzono ćwiczenia w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych oraz praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji. W ćwiczeniach udział wzięli strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni.  

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, koncentracja sił i środków biorących udział w ćwiczeniu praktycznym nastąpiła o godz. 10.00 na placu przy komendzie powiatowej PSP w Lubaczowie. Uczestnicy ćwiczenia zostali pokrótce zapoznani z założeniem ćwiczenia oraz charakterystyką obiektu, na którym będzie przeprowadzane ćwiczenie praktyczne.

Założenie ćwiczeń zakładało powstanie pożaru na jednej z sal oddziału rehabilitacji usytuowanego na czwartym piętrze Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Obsada oddziału podjęła decyzję o ewakuacji części pacjentów do holu przyległego do wind osobowych i na klatkę schodową. Po sprawdzeniu listy pacjentów obsada oddziału poinformowała przybyłych strażaków, ze brakuje dwóch pacjentów. Przybyli na miejsce strażacy udali się na rozpoznanie i w jednej z łazienek znaleziono przestraszonego pacjenta, który został wyprowadzony do strefy bezpiecznej. Usłyszano wołanie o pomoc z sali chorych w której powstał pożar. Wskutek braku możliwości dotarcia do poszkodowanego z korytarza przeprowadzono ewakuację przy pomocy podnośnika. Jednocześnie gaszono pożar używając dwóch hydrantów wewnętrznych 25 oraz prąd wody z podnośnika.

Zdjęcia fot. PSP Lubaczów

Źródło: PSP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.