Awanse w korpusie chorążych i podoficerów w BiOSG

fot. BiOSGfot. BiOSG

Dzisiaj (25 września) w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania grupie chorążych i kaprali z BiOSG. Młodzi kaprale rozpoczną służbę także na przejściu granicznym w Budomierzu.

Akty mianowania na stopień młodszego chorążego oraz kaprala SG wręczył w obecności kadry kierowniczej Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Popko. 

Czworo młodszych chorążych ukończyło szkolenie przeprowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie. Z kolei 38-osobowa grupa kaprali ukończyła szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

- Komendant BiOSG pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkoleń, a także docenił ogrom wysiłków, który włożyli, aby znaleźć się w tym miejscu. Zwracając się do młodszych chorążych życzył dalszych awansów, satysfakcji z pełnionej służby. Z kolei kapralom rozpoczynającym służbę zwrócił uwagę na ogrom pracy i wyzwań jakie czekają ich na granicy. - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Już w najbliższych dniach młodzi kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi na przejścia graniczne w Korczowej (14) i Medyce (9), oraz po czterech mundurowych do Budomierza i Krościenka. Pozostali będą służyć w placówkach SG w Czarnej Górnej, Wojtkowej, Huwnikach, Stuposianach i Hermanowicach.

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.