Trwa nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

fot. BiOSGfot. BiOSG

67 kandydatów do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wzięło udział II etapie rekrutacji. To ostatnia prosta do tego, aby zostać strażnikiem granicznym.

W dniach 29-31 sierpnia w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzono drugi etap naboru do służby. Grupa 67 osób zawalczyła o swoją zawodową przyszłość. Kandydaci do służby zmierzyli się z taki wyzwaniami jak test wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, będą musiały uzyskać jeszcze pozytywne orzeczenie z komisji lekarskiej. Zanim szczęśliwi rekruci trafią do podkarpackich placówek Straży Granicznej, przejdą jeszcze szkolenie podstawowe oraz podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej.

Procedura rekrutacyjna do służby w SG obejmuje 2 etapy. W pierwszym kandydat składa dokumenty aplikacyjne, uczestniczy we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej oraz badaniu psychologicznym. Ponadto zostaje objęty procedurą ustalającą, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Uzyskanie pozytywnej opinii z poszczególnych elementów daje możliwość przejścia do drugiego etapu. Jednocześnie w toku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadza się badanie psychofizjologiczne (wariograf).

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. Kolejne wcielenie zaplanowano na październik. W kilkudziesięcioosobowej grupie znajdą się osoby, które w ostatnich dniach pozytywnie ukończyły drugi etap rekrutacji.

fot. BiOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.