BiOSG rekrutuje do służby [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. BiOSGfot. BiOSG

Test z języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej, z tymi wyzwaniami zmierzyli się kandydaci do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

18 i 19 kwietnia w Komendzie BiOSG odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w podkarpackich placówkach SG. Wzięło w nim udział 55 osób. W ramach procedury oceniany jest poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej. Przeprowadzana jest również rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia z komisji lekarskiej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, złożą ślubowanie i zostaną skierowani do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam przejdą szkolenie podstawowe oraz podoficerskie.

- Warunkiem przystąpienia do egzaminów było pozytywne ukończenie I etapu postępowania, składającego się m.in. ze złożenia dokumentów aplikacyjnych oraz ich sprawdzenia pod względem wymagań formalnych. Następnie kandydaci uczestniczyli we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej i testach psychologicznych. Ponadto SG weryfikuje czy kandydaci dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej i przeprowadza badania przy wykorzystaniu tzw. wykrywacza kłamstw. - informuje Bieszczadzki Oddzial Straży Granicznej

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku planowane jest przyjęcie 135 nowych funkcjonariuszy. Kolejne wcielenia zaplanowano na czerwiec (35 osób) i październik (40 osób).

Szczegółowe informacje dot. naboru do służby w BiOSG  >>>link<<<

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Komentarze   

Kmicic
+2 # Kmicic 2023-04-23 07:47
Józef Piłsudski cyt.
Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.