Hejt, przemoc i uzależnienie od internetu. Policjanci rozmawiali z rodzicami o zagrożeniach w sieci

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

W poniedziałek (20.03) Szkole Podstawowej w Starych Oleszycach odbyło się spotkanie z rodzicami. W „wywiadówce” uczestniczyli funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Oleszycach oraz policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Podczas spotkania omówiono tematy związane z cyberzagrożeniami.

Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie realizuje wojewódzki program profilaktyczny pn. „Cyberbezpieczni”. Jednym z celów głównych programu jest przedstawienie rodzicom, opiekunom, nauczycielom i pedagogom specyfiki cyberzagrożeń m.in. uzależnienie od Internetu i gier komputerowych, kontakt z osobami mogącymi zaszkodzić młodym internautom, niebezpieczne gry, hejt i mowa nienawiści, nieumiejętność odróżniania rzeczywistości wirtualnej od świata realnego, przestępczość w sieci oraz nieuczciwość.

Policjanci zwrócili uwagę rodziców na problem przemocy wśród dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze zaapelowali, aby zwracać uwagę na to, w jaki sposób dzieci spędzają czas wolny korzystając z komputera czy telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Omówiono również temat związany z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Poruszona została problematyka używania substancji odurzających przez młodzież.

- Uczestniczący w spotkaniu psycholog, podkreślił jak ważna jest rozmowa z dzieckiem, obserwacja zachowań i środowiska w którym się znajduje, jak również, w jaki sposób powinniśmy zareagować widząc niepokojące symptomy wynikające zachowania najmłodszych. - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.