Policjanci przestrzegali seniorów przed niebezpieczeństwami

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

W poniedziałek w Centrum Aktywności Seniorów w Lubaczowie odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić pieniądze. Seniorom przedstawiono również aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie kom. Daniel Rutkowski, który po przywitaniu gości podkreślił, jak ważnym aspektem w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, jest współpraca mieszkańców z Policją. W debacie udział wzięli również dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Lubaczowie asp. szt. Tomasz Żuk oraz asp. szt. Waldemar Pazowski.

Podczas spotkania, lubaczowscy policjanci przedstawili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Następnie mł. asp. Anna Hanus-Witko wspólnie z sierż. Elżbietą Hubert przedstawiły i omówiły sposoby, jakie są wykorzystywane przez oszustów wyłudzających pieniądze. Zreferowane zostały przykłady przestępstw, do których doszło na terenie powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy spotkania z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się prelekcji policjantów i chętnie włączali się do dyskusji.

Na zakończenie debaty, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety ewaluacyjne, w których ocenili jakość przeprowadzonego spotkania oraz wskazali tematykę, która powinna być poruszona w trakcie kolejnych spotkań.

- Poniedziałkowa debata była podsumowaniem zdiagnozowanych potrzeb, związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych. - podsumowuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia