Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Pięciu nietrzeźwych użytkowników dróg zatrzymanych przez lubaczowskich policjantów, to bilans wczorajszych działań „Trzeźwy Poranek”. Czterech z nich odpowie za popełnienie przestępstwa drogowego, natomiast jeden za wykroczenie.

Wczoraj na terenie powiatu lubaczowskiego zostały przeprowadzone policyjne działania „Trzeźwy Poranek”. 13 funkcjonariuszy przebadało łącznie 409 kierujących pojazdami. Wśród kontrolowanych policjanci ujawnili 5 przypadków kierowania pojazdem mechanicznym, w których kierowcy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Badania na trzeźwość wykazały, że w czterech przypadkach, kierowcy popełnili przestępstwo określone w artykule 178a §1 Kodeksu Karnego, natomiast w jednym przypadku, stężenie alkoholu kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie zgodnie z art. 87 §1 Kodeksu Wykroczeń.

Poruszający się po drogach kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli stanu trzeźwości.

Źródło: KPP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane