Strażnicy graniczni z Lubaczowa rozpracowali grupę zajmującą się przerzutem nielegalnych imigrantów

fot. BiOSGfot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie rozpracowali grupę, która pomogła dwóm obcokrajowcom nielegalnie dostać się do Polski. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty karne.

Postępowanie było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Śledczy z SG ujawnili, że czterech obywateli Ukrainy w wieku od 29 do 53 lat wykorzystując podstęp, umożliwili w 2021 roku dwóm Turkom wjazd do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Ich działanie polegało na zorganizowaniu ominięcia kontroli. Strażnikom granicznym w ustaleniu osób zaangażowanych w proceder pomógł rozbudowany system monitoringu zainstalowany w przejściu granicznym. Mundurowi prześledzili i zarejestrowali każdy krok przestępców.

7 grudnia br. ostatni z czterech podejrzanych, 29-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania przekraczania granicy wbrew przepisom. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Z podobną karą spotkali się wcześniej, pozostali mężczyźni zaangażowani w sprawę.

Źródło: BiOSG

Komentarze   

Basznianin
+2 # Basznianin 2022-12-09 17:17
Jakim cudem ten młody, bo 29 letni obywatel ukrainy znalazł się w grudniu na terenie RP?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ziomal
+5 # Ziomal 2022-12-09 19:53
Cytuję Basznianin:
Jakim cudem ten młody, bo 29 letni obywatel ukrainy znalazł się w grudniu na terenie RP?

Dać im teraz zakaz wjazdu do Polski na kilka lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pppp
+4 # Pppp 2022-12-09 21:04
Tylko surowe procedury powstrzymają to dziadostwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia