Już nie tylko "Trzeźwy weekend". Lubaczowscy policjanci prowadzą działania "Trzeźwa gmina"

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Po raz kolejny lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Przez dwa dni działań ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców mundurowi skontrolowali stan trzeźwości prawie 1200 kierowców. Wśród tych kierowców funkcjonariusze zatrzymali dwójkę, która prowadziła pojazdy, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości 1163 kierujących. Podczas działań ujawnili 2 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Jedna z kierujących odpowie za popełnione wykroczenie i jeden kierowca za przestępstwo.

W sobotę około godz. 7 w miejscowości Szczutków, mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą siedziała 36-letnia mieszkanka gminy Oleszyce. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę około godz. 17 w miejscowości Płazów policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca gminy Narol. Badanie potwierdziło, że kierowca bmw miał w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dzisiaj na drogach miasta i gminy Oleszyce policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Również te działania były ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas dzisiejszych działań mundurowi skontrolowali 700 kierowców. Jeden z nich zdecydował się wybrać w podróż, mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Przed godz. 6 w miejscowości Oleszyce policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia