Młodów: Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie

fot. archiwum KPP Lubaczówfot. archiwum KPP Lubaczów

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca Młodowa, funkcjonariusze pomogli bezdomnemu 41-latkowi. Dzięki zaangażowaniu służb, mężczyzna otrzymał schronienie i spędzi ten trudny, zimowy czas w bezpiecznym miejscu.

W środę wieczorem, policjanci z Lubaczowa otrzymali sygnał o osobie, która od dłuższego czasu przebywa w jednym z pustostanów w Młodowie. Dyżurny lubaczowskiej jednostki natychmiast we wskazane miejsce skierował dzielnicowych. Tam zastali mężczyznę, który leżał na sianie. Okazał się nim bezdomny 41-latek. Z uwagi na niskie temperatury i fakt, że mężczyzna był nietrzeźwy, ale przede wszystkim w trosce o jego życie, dzielnicowi przewieźli go do komendy. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia.

Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi skontaktowali się z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaczowie, aby pomóc bezdomnemu mężczyźnie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu służb, mężczyzna wczoraj trafił do schroniska, gdzie w cieple bezpiecznie będzie mógł spędzić ten trudny zimowy czas.

- Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają same, bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. - przypomina lubaczowska policja

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

TenCoWieWszystko
+1 # TenCoWieWszystko 2022-11-18 12:17
Spoko. Nie ma co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obywatel
0 # Obywatel 2022-11-21 17:24
Po hu...u pomoc, zamknąć chłopa na dołek, ciekawe czy jeszcze mu rachunek wystawili za ten 6 gwiazdkowy hotel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane