Awanse i wyróżnienia w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. BiOSGfot. BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyły się obchody Święta Niepodległości, a także obchody 100. rocznicy powstania państwowej służby cywilnej. Wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, medale oraz wyróżnienia.

Święto Niepodległości jest okazją do uroczystego wręczenia awansów i wyróżnień. 9 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie. 77 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 114 w korpusie podoficerów.

W trakcie uroczystości wręczono medale oraz odznaczenia. Złote Medale za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: płk SG Sławomir Klekotka, ppłk SG Paweł Lubieński, mjr SG Zbigniew Mikus, mjr SG Jerzy Ostrowski oraz Pan Witold Mrozek Dyrektor Izby Administracji Państwowej w Rzeszowie.

Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: ppłk SG Dorota Hop-Tryksza, ppłk SG Iwona Wąsik, ppłk SG Artur Bogacz, mjr SG Marek Soliszewski, kpt. SG Jerzy Witko.

18 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymało Brązowy Medal za Zasługi dla Straży Granicznej.

Funkcjonariusze zostali również wyróżnieni Medalami 30-lecia Straży Granicznej, Odznakami Straży Granicznej, a także pamiątkowymi monetami i banknotami kolekcjonerskimi wyemitowanymi przez NBP w uznaniu dla funkcjonariuszy SG.

Kilkunastu pracowników służby cywilnej zostało wyróżnionych Srebrną Odznaką Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Kapituła odznaki im. mjr Władysława Raginisa uhonorowała oficerów, którzy szczególnie zasłużyli się dla działalności placówki Straży Granicznej w Korczowej.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko podkreślił, że dzisiaj świętujemy nie tylko 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 100. rocznicę powstania państwowej służby cywilnej. Zaznaczył, że słowo niepodległość w trudnych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Komendant zwrócił uwagę na trudną sytuację z jaką przyszło się nam zmierzyć. Wojna na Ukrainie oraz wojna hybrydowa na granicy z Białorusią spowodowała konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków oraz zmierzenia się z tymi wyzwaniami. Generał podkreślił, że mimo trudnej sytuacji jesteśmy w stanie zapewniać bezpieczeństwo nie tylko naszych granic, ale i granic Unii Europejskiej.

Podczas przemówienia Komendant zwrócił się do Pana Witolda Mrozka, Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Skierował podziękowania za bardzo dobrą współpracę, która przyczynia się do zapewnienia skutecznej i sprawnej odprawy granicznej.

Podziękował funkcjonariuszom, a także pracownikom oddziału, za profesjonalizm, zaangażowanie i rzetelne wykonywanie obowiązków. Pogratulował nagrodzonym oraz życzył dalszych sukcesów.

Zdjęcia: BiOSG

14-224156.jpg14-224157.jpg14-224158.jpg14-224159.jpg14-224160.jpg14-224161.jpg14-224162.jpg14-224163.jpg14-224164.jpg

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.