Akcja "Trzeźwy weekend". 30-letni kierowca miał prawie 2 promile

Przez ostatnie trzy dni policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. W trakcie działań zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol i jednego, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w czwartek, jeszcze przed początkiem działań, mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem alkoholu.

Od dłuższego czasu, prawie co weekend lubaczowscy policjanci prowadzą działania, zmierzające do eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców. Głównym celem tych działań jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkim, poruszającym się po drogach naszego powiatu.

Podczas trzydniowych działań „Trzeźwy weekend”, policjanci skontrolowali 3193 kierowców. Wśród nich, mundurowi ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców i jednego z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Już pierwszego dnia działań w Oleszycach po godz. 19, mundurowi zatrzymali kierowcę fiata. Od mężczyzny czuć było alkohol. Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Nie pomylili się, gdyż 30-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę po godz. 7 w Futorach, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W niedziele po godz. 11 w Oleszycach, policjanci zatrzymali do kontroli 72-letniego mieszkańca gminy Oleszyce. Kierowca hondy miał blisko promil.

Tego samego dnia po godz. 19 w Płazowie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę gminy Narol. Badanie stanu trzeźwości u kierującej oplem wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci jeszcze przed rozpoczęciem działań zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem alkoholu.

W czwartek po godz. 9 w Cieszanowie, policjanci zatrzymali kierowcę citroena. Badanie stanu trzeźwości u 67-letniego mieszkańca Cieszanowa wykazało, że miał on blisko pół promila alkoholu.

Tego samego dnia, przed godziną 15 w Dachnowie, mundurowi zatrzymali kierowcę alfy romeo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 66-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

Natomiast po godz. 17 w Żukowie, funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Kierował on volkswagenem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy stracili swoje prawo jazdy i będą odpowiadali przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Brawo
+7 # Brawo 2022-11-14 14:43
Brawo , brawo należy eliminować z Polskich dróg pijanych kierowców , potencjalnych zabójców. Proponuję zrobić tego typu akcję również w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, wtedy również brakuje towarzystwa po piwku lub drinku na wypitych pod koniec pracy. Niech alkoholowe towarzystwo nie czuje się bezkarne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
TenCoWieWszystko
+2 # TenCoWieWszystko 2022-11-15 09:22
Tym razem w wojnie płci 6:1 dla mężczyzn. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
B
+3 # B 2022-11-15 12:31
**Policjanci jeszcze przed rozpoczęciem działań zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem alkoholu.**

Czym się różni nietrzeźwy od bedacego pod wpływem alkoholu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.