Pierwszeństwo pieszych, zakaz jazdy na zderzaku. Zmiany od 1 czerwca 2021 roku

fot. stayfly.plfot. stayfly.pl

Najnowsza nowelizację prawa o ruchu drogowym wprowadza m.in. zasadę pierwszeństwa pieszych także przy wchodzeniu na pasy i reguluje kwestię tzw. jazdy na zderzaku. Zgodnie z zapisami noweli pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię nie będzie mógł korzystać z telefonu.   Ustawa ma wejść w życie 1 czerwca 2021 roku.

Pierwszeństwo dla pieszych

Od 1 czerwca 2021 roku kierowca pojazdu, który zbliża się do przejścia dla pieszych będzie musiał ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

„Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście” – napisano w projekcie nowelizacji.

Przepis dotyczący pierwszeństwa przy wchodzeniu na przejście przez pieszych nie będzie dotyczył tramwajów.

Zakaz korzystania z telefonów

Zgodnie z nowelizacją przepisów, podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie będzie mógł korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, które może rozpraszać jego uwagę.

Kary za jazdę na zderzaku

Za kilka miesięcy wejdzie także w zycie zakaz jazdy zbyt blisko następnego samochodu na autostradach i drogach ekspresowych, popularnie nazywanej jazdą na zderzaku. Odstęp między pojazdami mierzony w metrach ma być nie mniejszy niż połowa prędkości, z jaką porusza się dany pojazd mierzona w kilometrach na godzinę. Oznacza to, że kierowca jadący z prędkością 100 km/h powinien jechać w odległości 50 metrów za pojazdem przed nim. Wyjątkiem ma być manewr wyprzedzania.

W nocy w obszarze zabudowanym 50 km/h

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym reguluje także kwestię ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym w nocy. Do tej pory maksymalna prędkość w godzinach 23:00 – 5:00 wynosiła 60 km/h. Od 1 stycznia dopuszczalna prędkość pojazdów na obszarze zabudowanym ma wynosić 50 km/h - bez względu na porę doby.

Źródło: TVP INFO, money.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-7 # polak2010 2021-01-23 14:00
Durczok Najsztub i Cimoszewicz są ekspertami prawa pieszych na pasach.
Ciekawy
+7 # Ciekawy 2021-01-23 14:16
Cytuję polak2010:
Durczok Najsztub i Cimoszewicz są ekspertami prawa pieszych na pasach.

Skoro tak to pewnie bierzesz z nich przykład
Ból większy niż twój
+10 # Ból większy niż twój 2021-01-23 14:58
Cytuję polak2010:
Durczok Najsztub i Cimoszewicz są ekspertami prawa pieszych na pasach.

Ryś Czarnecki rozliczył już kilometrówki z żółtego kabrioleta, dawno zezlomowanego, którym rzekomo podróżował z Warszawy do Brukseli i z powrotem? A ten nasz były już wiceminoster cyfryzacji, niejaki udawany narodowiec - Andruszkiewicz - oddał pieniadze za fałszywe kilometrówki?
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2021-01-23 16:14
Zresztą też wcześniej Posłowie PiS nieki problem z kilometrówkami. Np. naszych kochanych 3 lotników z PiS-u, którzy rozliczali przejazd samochodem bo byl większy zwrot podczas kiedy lecieli sobie na wakacje do Madrytu. Fajnie Nas okradali i to jeszcze w czasach kiedy byli opozycją bo całą afera była w 2014 roku. Już wtedy pokazywali, że jak kraść to miliardy ;)
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2021-01-23 22:15
Cytuję polak2010:
Durczok Najsztub i Cimoszewicz są ekspertami prawa pieszych na pasach.

Jeszcze niejaki Henryk Wujec też kobietę rozjechał ibwlis mu z głowy nie spadł.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-01-23 22:45
Szanowna redakcjo gdzie mogę zgłosić wykorzystanie mojego nicku w dyskusji przez inną osobę bo ktoś się pode mnie podszywa i niszczy moje dobre imię. Wiem, że forumowicze odróżnią mnie od tego co się podszywa, ale takie rzeczy, które tu ten ktoś fałszywy wyczynia są poniżej pasa. Macie mejla zresztą do gościa co pisze. Macie zresztą jego mejla gdyż podaje się go, aby móc go skomentować. Proszę o odpowiedź redakcji.
AntyPiS
-7 # AntyPiS 2021-01-23 22:13
Sikorski jako jedyny korygował licznik do przodu bo więcej podał niż przejechał taki frajer z Porąbanych.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2021-01-23 22:46
Szanowna redakcjo gdzie mogę zgłosić wykorzystanie mojego nicku w dyskusji przez inną osonę bo ktoś się pode mnie podszywa i niszczy moje dobre imię. Wiem, że forumowicze odróżnią mnie od tego co się podszywa, ale takie rzeczy, które tu ten ktoś fałszywy wyczynia są poniżej pasa. Macie mejla zresztą do gościa co pisze. Macie zresztą jego mejla gdyż podaje się go, aby móc go skomentować. Proszę o odpowiedź redakcji.
Dmw
+10 # Dmw 2021-01-24 06:40
Jest tragedia,np na ul. Wyszynskiego. Nie przejdziesz,zeb ys sie nawet zesral. Oczywiscie nikt sie przed przejsciem nie zatrzyma bo po co,a Ty stoj jak jegomosc na weselu. Nawet jak sie na jednym pasie zatrzyma to na drugim zapieprza jak idiota
Ciekawy
+3 # Ciekawy 2021-01-24 18:56
Cytuję Dmw:
Jest tragedia,np na ul. Wyszynskiego. Nie przejdziesz,zebys sie nawet zesral. Oczywiscie nikt sie przed przejsciem nie zatrzyma bo po co,a Ty stoj jak jegomosc na weselu. Nawet jak sie na jednym pasie zatrzyma to na drugim zapieprza jak idiota

Przepraszam, bo ja się zatrzymuję. Być może jestem na tym jednym pasie.
gorszy sort
+6 # gorszy sort 2021-01-24 08:27
Te przepisy nie obowiązują rządowych limuzyn. Z Szydłową auto zostało rozbite 3 lata temu i co? cisza! zreformowana prokuratura ciągle bada, aż zostało zniszczone nagranie monitoringu. świadkowie są, ale jacy? To świadkowie,któr zy wyszli ze spotkania AA, nie pijący po kilka lat (jeden ponad 20). Prokuratura ocenia ich jako niewiarygodnych . Ile zostało tych limuzyn zniszczonych podczas ponad 5 letnich rządów?!
Arch Enemy
+3 # Arch Enemy 2021-01-24 09:07
Pewnie tyle samo co za poprzednich bo wszyscy wożą doopy za nasze podatki.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-24 14:59
Pomysł z pierwszeństwem dla pieszych lobbował ZUS będą mieli napisy na grobach "Miał pierwszeństwo".
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-01-24 15:40
Cytuję AntyPiS:
Pomysł z pierwszeństwem dla pieszych lobbował ZUS będą mieli napisy na grobach "Miał pierwszeństwo".


Szanowna redakcjo ile trzeba czekać na waszą reakcję na podszywanie pod inne osoby na forum. Macie odpowiednie możliwości, żeby odróżnić komentarze pisane przeze mnie a tego oszusta. Ten gość bez honoru niszczy moje dobre imię. Ile zamierzacie poprzez brak reakcji popierać te metody niszczenia wizerunku innego forumowicza. Dlaczego nie reagujecie jak teraz ktoś łamie zasady a jak są wybory to wielce straszycie policją jak tylko zobaczycie komentarze przeciw PiS. Powtórzę. Ile zamierzacie takie praktyki podszywania się pod innego forumowicza pochwalać brakiem reakcji.
AntyPiS
-8 # AntyPiS 2021-01-24 16:29
Tylko się nie popłacz bo się wzrusze
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-24 16:55
Widzę, że do płaczu to bliżej Tobie bo rozpaczliwie próbujesz niszczyć mój wizerunek na tym forum. Ale to pokazuje jak słaby jesteś oszuście i jak bardzo małym człowieczkiem jesteś ;) Brak klasy, brak honoru. Normalnie pokazujesz jaki jest z Ciebie prostak i cham używając takich zagrań.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2021-01-24 17:00
A może to nasz ulubiony hejter na tym forum Piotrek(polak20 10) lubi się w takie harce bawić i potwierdzać moją dawną teorię co do zmiany nicków a były już dziwne minusy i próby podszywania się pod moj jeszcze kiedy jako polak2010 Piotrek się jeszcze odzywał oficjalnie ze swojego nicku ;)
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-24 17:01
Przestań się podszywać po moim nickiem bo mam już tego dosyć to chamskie zagrania na poziomie wyborcy PiS. Nie masz honoru jesteś prostak i cham.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2021-01-24 17:27
Cytuję AntyPiS:
Przestań się podszywać po moim nickiem bo mam już tego dosyć to chamskie zagrania na poziomie wyborcy PiS. Nie masz honoru jesteś prostak i cham.


Dalej oszukujesz ludzi na forum. Co nie masz nic do powiedzenia, że jedynie co potrafisz to tylko mnie przedrzeźniać. A może uderzyłem w czułe miejsce z tym zmienianiem nicków przez polak2010 ;) A może mam i rację. Już tutaj o 23 w jedną sobotę jakiś dziwna fala minusowania postów przeciw PIS jakieś 20 czy nawet 25 reakcji nie wiadomo skąd w jedną chwilę i zwiększona liczba plusów na komentarzach polak2010 a jak potem okazało się, ze zdemaskowałem całą tą akcję i kto jest za nią odpowiedzialny to polak2010 przestał się do mnie odzywać bo Mu plan nie wypalił. Nie zdziwiłbym się jakbym pisał z tą samą osobą bo to zagranie godne tego Pana.
AntyPiS
# AntyPiS 2021-01-24 17:35
A i jeszcze jedna różnica. Wyborca PiS to nie to samo co wyznawca PiS jak próbujesz oszuście podszywający się pode mnie. Mam wśród znajomych wyborców PiS i są to też fajni ludzie. Ale jak ktoś jest już wyznawcą PiS i nie przyjmuje w ogóle słów krytyki i czci partię PiS i jej wodza Kaczyńskiego jak jakiegoś Boga a może i nawet bardziej no to jest już dla mnie dziwnym człowiekiem i dość często spotykam się z tym, ze taki wyznawca jest mocno zagubionym życiowo człowiekiem, który jedynie czeka na jałmużnę od Państwa i ma zero prawdziwej radości w swoim życiu no chyba, ze komuś coś się złego stanie osobie z jego otoczenia, której nie lubi a do tego, żeby Cię taka osoba znielubiała wystarczy powiedzieć, że nie jesteś za PiS.
Ciekawy
+4 # Ciekawy 2021-01-24 18:14
Cytuję AntyPiS:
Tylko się nie popłacz bo się wzrusze

Jak jesteś taki bohater to nie podszywaj się pod kogoś, prezentuj siebie. Nie wprowadzaj bałaganu na forum. Jak cię nudzi znajdź sobie zajęcie. Dlaczego administrator na to pozwala? Można tak? Jeśli można to zacznę podpisywać się jako Redakcja i zobaczymy czy Redakcja zareaguje czy będzie jej to odpowiadać. Skoro tak można to może za chwilę zacznę pisać pod wszystkimi możliwymi nickami i zrobi się taki bałagan, że Redakcja od razu zainterweniuje
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-24 15:50
A jakie kontakty mają Ci z PiS co znecją się nad rodzinami. Ile dostał lata kary Zbonikowski za katowanie żony. Albo ile Sasin i Szumowski za zaginięcie po 70 mln złotych. Albo wracanac do tematów potrąceń. 23 grudnia 2020 radny PiS ze Skarżyska kamiennej nie dość, że potrącił staruszkę to jeszcze był pod wpływem alkoholu podczas wypadku. Wczoraj radny PiS z Miechowa spowodował kolizję po alkoholu. Ty Piotrek(polak20 10) wymieniasz to.co zasłyszałeś na TVPIS a tam Ci nie powiedzą jak się okazuje jak to niektórym z PiS wręcz nie woda a wóda uderza do głowy. A kary? Jakie kary? Po reformie Ziobry dostaną co najwyżej grzywnę bo teraz sady są już PiS-u.
polak2010
-8 # polak2010 2021-01-24 15:24
Taki Cimoszewicz co chował po krzakach rower potrąconej kobiety na pasach, Najsztub mierzył prędkość poruszania się staruszki na pasach zderzakiem swojego samochodu i Durczok który mierzył ile można wychlać żeby kierować pojazdem.

Ta yelyta powinna tworzyć nowe zapisy w prawie ruchu drogowego.

Np. Jakie komusza kontakty uruchomić aby uniknąć kary.
Papież
+7 # Papież 2021-01-24 17:59
Cytuję polak2010:
Taki Cimoszewicz co chował po krzakach rower potrąconej kobiety na pasach, Najsztub mierzył prędkość poruszania się staruszki na pasach zderzakiem swojego samochodu i Durczok który mierzył ile można wychlać żeby kierować pojazdem.

Ta yelyta powinna tworzyć nowe zapisy w prawie ruchu drogowego.

Np. Jakie komusza kontakty uruchomić aby uniknąć kary.

Ty jesteś bardziej pierdolnięty, niż mogłoby się wydawać.
Polak2010@
+10 # Polak2010@ 2021-01-24 21:29
Cytuję Papież:
Cytuję polak2010:
Taki Cimoszewicz co chował po krzakach rower potrąconej kobiety na pasach, Najsztub mierzył prędkość poruszania się staruszki na pasach zderzakiem swojego samochodu i Durczok który mierzył ile można wychlać żeby kierować pojazdem.

Ta yelyta powinna tworzyć nowe zapisy w prawie ruchu drogowego.

Np. Jakie komusza kontakty uruchomić aby uniknąć kary.

Ty jesteś bardziej pierdolnięty, niż mogłoby się wydawać.

Ja wiem to już bardzo dawno!!!! Jemu to już nawet woda święcona nie pomoże!!!! Jest tak zaszczuty i niby wielki katolik ale jak widać to zakłamany katolik!!!!
Ma diabła w ciele!!!!!
Dla niego ...... Miłuj bliźniego swego ..... to coś obcego!!!
Wstyd mi za to że mamy wśród nas takich ??????
Pisałem mu kiedyś że powinny zamknąć się przed nim bramy kościołów !!!! Niestety na ??????? Nie ma rady.
Kiedyś i ich czas się skończy!!!! Nadzieja w młodych i mądrych ludziach !!!!
Ciekawy
-2 # Ciekawy 2021-01-24 18:08
Cytuję polak2010:
Taki Cimoszewicz co chował po krzakach rower potrąconej kobiety na pasach, Najsztub mierzył prędkość poruszania się staruszki na pasach zderzakiem swojego samochodu i Durczok który mierzył ile można wychlać żeby kierować pojazdem.

Ta yelyta powinna tworzyć nowe zapisy w prawie ruchu drogowego.

Np. Jakie komusza kontakty uruchomić aby uniknąć kary.

Jak ci .....ta elita tak imponuje to bierz z niej przykład, bierz i to od zaraz, nie ma na co czekać. Poustawiane swoich najbliższych i mierz prędkość, chowaj rower po krzakach. Szkoda twojego pisania i twojego czasu, bierz się do roboty. I daruj sobie te przykłady bo nikt normalny nie weźmie ich pod uwagę i nie będzie się na nich wzorował.
polak2010
-11 # polak2010 2021-01-24 19:14
Pamiętam Najsztuba ja manifestował w Obronie sądów chyba najwyżej trzymał transparent.
Ale co tu się dziwić jak winnego potrącenia kobiety na pasach sąd uniewinnia i zwala całą winę na kobietę.

Taki to Belzebuba będzie bronił.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2021-01-24 19:23
Każdy w życiu popełnił jakiś błąd. Czy to determinuje życie danej osoby. Zdarzyło się, że potrącił. I co ma się powiesić z tego powodu czy co. Ty polak2010 byś chciał, żeby tak było.
jaruś
+4 # jaruś 2021-01-24 19:30
Cytuję polak2010:
Pamiętam Najsztuba ja manifestował w Obronie sądów chyba najwyżej trzymał transparent.
Ale co tu się dziwić jak winnego potrącenia kobiety na pasach sąd uniewinnia i zwala całą winę na kobietę.

Taki to Belzebuba będzie bronił.


GOŚCIU SIĘ ZABEZPIECZYŁ, MIAŁ BUTY NA KOTURNACH I GORSET DLATEGO TAK SIĘ WYWYŻSZAŁ
polak2010
-9 # polak2010 2021-01-24 20:02
Ale Cimoszewicza to nawet Durczok ze swoim upojeniem alkoholowym nie przebije.
Gość potrącił kobietę na pasach, rower chował gdzieś po krzakach a połamaną kobietę odwiózł do domu i pewnie kasę za milczenie proponował ale się nie udało gdyż kobieta miała zbyt rozległe obrażenia i potrzebowała hospitalizacji.
A i pojazd nie był ubezpieczony oraz był bez przeglądu .
Ale Yelyta może wszystko jemu wolno.
Papież
+8 # Papież 2021-01-24 20:23
Kto ci te informacje dowozi? Jakimowicz?
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-01-24 22:27
Yelita to ta PiS-owska bawi się za kasę za wybory i respiratory. Ilu z ministrów rządu Szydło oddało nagrody za nic a rzekomo za pracę w ministerstwie po prostu na cele dobroczynne. Jacyś nieliczni. A tak wielce obiecali, ze wszyscy oddadzą. I co? Jak zwykle zakręcili, zaszczuli coś innego i Nas oszukali. PiS okrada państwo i niszczy religię a Ty Piotrek(polak20 10) piszesz z Mickiewicza w Lubaczowie jaki to inni źli a PiS ideał wszystkiego co jest Twoją ułudą. Ile za post dostajesz. Pokaż PITA ;-)
Papież
+9 # Papież 2021-01-24 20:25
A, korzystając z okazji, że polak2010 bardzo się tutaj uaktywnił, mam kilka zaległych pytań na które do tej pory nie odpowiedział. Przypominam:

Papież
+11 # Papież 2021-01-24 20:26
Ahaaaa.... jeszcze jedno mam, trochę łatwiejsze:Skąd taka różnica? Horałę i spółkę trzeba wykarmić? Są jeszcze lepsi od Sławka Nowaka z PO. Nowak mógłby się od nich uczyć, amator.
polak2010
-14 # polak2010 2021-01-24 21:04
Ale z Durczoka miłośnika molestowania podwładnych to też niezły kierowca z podwójnym gazem.
Nie dość, że doprowadził do kolizji pod wpływem alkoholu to posiadał do tego w czasie upojenia alkoholowego broń palną.
Oczywiście pojazd był bez ubezpieczenia i bez przeglądu.
Takiemu wolno wszystko przecież to yelyty.
Papież
+4 # Papież 2021-01-24 22:28
Odpowiesz na pytania czy brak jakichkolwiek argumentów sprawia, że nie podejmujesz dyskusji?

"O prosze, czytam sobie wlasnie, ze":

JAKIMOWICZ ROZKOPYWAŁ ŚWIEŻY ŻYDOWSKI GRÓB NA CMENTARZU - HIENA CMENTARNA Z TVP
Gwiazdor TVP przyznał się, że postanowił zostać hieną cmentarną i w tym celu wraz z kolegami zaplanował popełnienie tego obrzydliwego przestępstwa na cmentarzu żydowskim w Warszawie przy ulicy Okopowej.
Mężczyźni zdecydowali, że rozkopią świeży żydowski grób, by dostać się do zmarłej osoby i okraść grób z cennych przedmiotów jakie spodziewali się tam znaleźć.
Jakimowicz poczynił przygotowania do tego przestępstwa - wchodził na cmentarz, prowadził obserwację i w końcu gdy odbył się jeden z pogrzebów wspólnie z innymi sprawcami rozpoczął rozgrzebywanie grobu.
Sprawcy nie dokończyli jednak zaplanowanej peneteacji grobu, zostali bowiem nakrycie na tym przestępstwie przez strażnika i spłoszeni.
W związku z ujawnieniem tych informacji, które co podkreślamy potwierdził sprawca - zmuszeni jesteśmy zawiadomić warszawską prokuraturę.
Jeszcze dzisiaj Ośrodek złoży zawiadomienie w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o zatrzymanie i ukaranie sprawców tych haniebnych czynów.
Zawiadamiamy też Ambasadę Izraela w Polsce o tym, że pracownik TVP chwali się rozkopywaniem żydowskich grobów.
To nie jedyne przestępcze czyny Jakimowicza, które wyszły na jaw w ostatnim czasie. Gwiazdor TVP przyznał się do handlu dziećmi przeznaczonymi do gwałcenia przez mężczyzn o skłonnościach pedofilskich. Sam kupił 12 letnią dziewczynkę, a potem oddał ją w ręce streczycieli pozostawiając dziecko na pastwę losu.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-24 22:42
A co PiS Cię dopuścił do swojej elity lokalnej w Lubaczowie. Skoro piszesz z centrum miasta to musisz mieć dobre połączenie z lokalnymi strukturami bo są blisko w starostwie. Przedwczoraj pijany radny PiS z Miechowa . Alkohol i kolizja. Skarżysko-Kamie nna - radny PiS. Alkohol i potrącenie staruszki. Przykłady dziennikarskie z TVPiS. Proszę bardzo. Łukasz Sitek wielki współpracownik Rachonia z ,,Minęła 20" i ten dziennikarz co wręcz napastwoał Prezydenta Adamowicza - burda po alkoholu w pociągu: ,, Z zawiadomienia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna, który jest wulgarny, zakłóca porządek, nie chce opuścić pociągu, powoduje jego opóźnienie – relacjonuje dziennikowi kom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. – Policjant wraz z funkcjonariusze m SOK wezwali mężczyznę do opuszczenia pociągu, ten jednak nie wykonywał poleceń i konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Był wulgarny i agresywny również w stosunku do funkcjonariuszy – mówi.

Straż Ochrony Kolei także potwierdza, że Sitek był agresywny i groził funkcjonariuszo m utratą pracy. Dlatego został wyprowadzony w kajdankach. Na miejscu nie został przebadany alkomatem, ale policjanci zapisali, że „czuć było woń alkoholu”.

,,Dalej jest tylko gorzej. Sitek chcąc kupić bilet, rzucił pracownikowi PKP Intercity 10 złotych. Rzecz w tym, że taki przejazd z należną dopłatą kosztuje 170 zł. Dziennikarz myślał, że uniknie zapłaty, wyjmując legitymację prasową Telewizji Polskiej, ale na kierowniku pociągu nie zrobiło to wrażenia. Nakazał pasażerowie opuścić pociąg. To tylko rozzłościło Sitka. Pracownik PKP IC „pod adresem swoim i swojej rodziny usłyszał serię wulgarnych, nienadających się do zacytowania wyzwisk” – pisze „Wyborcza”. Dziennikarz wykrzykiwał też, że „wszystkich załatwi”, stał się agresywny, rzucał przekleństwami. Chciał nawet nagrać zdarzenie, ale telefon wypadł mu z ręki. To wówczas kierownik pociągu zdecydował się wezwać pomoc i zadzwonił na policję oraz po Straż Ochrony Kolei."

Elity mamy teraz jak się okazuje. Co jak co, ale nawet widać u Nas w powiecie po tym jak rodziny z PiS dostają pracę po urzędach nigdy jeszcze tyle nie znaczyła legitymacja z partii. Jeżeli ją masz to przechodzisz dalej w rekrutacji. Jeśli nie to na ciul CI szkoły jak nie masz legitymacji PiS. Zresztą niedługo zobaczycie kto nowym sekretarzem zostanie w starostwie. Bardzo ciekawa kandydatura tyle powiem ;)

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane