Premier: niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski

Premier Mateusz Morawiecki fot. Adam Guz/KPRMPremier Mateusz Morawiecki fot. Adam Guz/KPRM

Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany na konferencji prasowej w Warszawie o rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem, w czwartek było to 615. Premier był też pytany czy dziś podtrzymałby słowa, że "koronawirus jest w odwrocie" oraz czy planowany jest powrót kwarantanny dla wracających zza granicy, a jeśli tak - z których krajów.

"Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do kwarantanny, stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób, które przyjeżdżają, obywateli tych państw lub naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw" - powiedział Morawiecki. "Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo" - doprecyzował.

Podkreślił, że w Polsce liczba miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz liczba dostępnych respiratorów musi być odpowiednio wysoka, "żeby zabezpieczyć potrzeby nowych pacjentów, nowych chorych". "Ta proporcja jest dla Polaków bezpieczna, mamy ok. 25 proc. łóżek zajętych, a w przypadku respiratorów jest to współczynnik jeszcze mniejszy, dwa tygodnie temu było to poniżej 15 proc., a więc jesteśmy bezpieczni" - stwierdził premier.

Zastrzegł jednocześnie, że "sytuacja epidemiczna ewoluuje, nie sposób przewiedzieć tego, co będzie za miesiąc". "Niektórzy namawiają nas do tego, żebyśmy już dzisiaj dokonali kolejnego lockdownu, kolejnego zamknięcia gospodarki. Ja chcę tego unikać, bo wiem jak bardzo mocno poturbowana została gospodarka polska" - mówił premier.

"Być może wtedy będzie mniej zachorowań i o ileś mniej zgonów w obszarze czy w związku z koronawirusem, ale pojawią się zgony związane z niewłaściwym leczeniem w innych obszarach, ponieważ zamknięcie gospodarki, które dotyczy w jakimś stopniu służby zdrowia jest groźne dla całej gospodarki" - dodał szef rządu.

Ocenił, że dziś "na szczęście sytuacja jest inna niż kilka miesięcy temu". "Po trosze nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, mniej się boimy tej epidemii i to jest pierwsza rzecz, która jest ważna. Z jednej strony dobra, ale ona rodzi rzeczywiście pewne nowe ryzyka. Dziś mamy bardzo dużo nowych zakażeń, wiąże się to z tym, że Polacy przestali w ostatnim czasie przestrzegać pewnych zapisów, które cały czas obowiązują" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, w związku z tym rządowy zespół zarządzania kryzysowego przeanalizuje sytuację. Podkreślił, że rygory i obostrzenia, które obecnie obowiązują, powinny być ściśle przestrzegane. Jako przykład takich sytuacji premier przytoczył kwestię wesel. Podkreślił, że rząd na początku czerwca odpowiedział pozytywnie na apel tysięcy osób, dotyczący ich organizacji. "To niezwykle ważny dzień w życiu ludzi, niezwykle radosny, ale okazuje się, po zbadaniu przez GIS, że to jest jedno z głównych źródeł rozpowszechniania się wirusa" - zauważył szef rządu.

Dlatego, podkreślił, limit osób na weselach musi być przestrzegany. "Muszą być przestrzegane te zapisy, które dziś obowiązują. Na moment obecny cały czas nie mamy od GIS i z ministerstwa zdrowia nowych obostrzeń, czy zaleceń, czy powrotu do poprzednich, ale nie jest wykluczone, że jeśli ta sytuacja będzie się pogarszać, to trzeba będzie dalej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa" - powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na pogłębiającą się zapaść gospodarczą w wielu krajach Europy i świata. "Nauczyliśmy się w lepszy sposób zarządzać sytuacją gospodarczą wraz z koronawirusem" - dodał. Zaznaczył, że rząd stara się wypracować obostrzenia restrykcyjne, ale które nie będą ograniczać działalności gospodarczej w takim zakresie jak te wdrożone w kwietniu czy maju. "Zatem aby nie doszło do lockdownu (...) jaki miał wtedy miejsce, wypracowujemy nowe metody radzenia sobie z koronawirusem od strony gospodarczej, epidemiologicznej, medycznej również" - zapowiedział szef rządu.

"Teraz mogę teraz zaapelować, by trzymać się tych reguł, które są, bo to rozprzężenie może być w jakimś stopniu niepokojące. Jeszcze na ten moment nie mamy nowych konkretnych zaleceń, ale bardzo prosimy, żeby trzymać się tych, które są, których należy przestrzegać" - oświadczył premier. 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ja im wierzę
+30 # ja im wierzę 2020-07-31 06:20
Ale chcę też powiedzieć o sytuacji epidemicznej. Drodzy Państwo: uważam, że ona też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań. I dlatego wszystkich zapraszam - śmiało idźcie do urn wyborczych 12 lipca. Młodsi, starsi, w sile wieku. To jest bezpieczniejsze niż jak codziennie wychodzicie do sklepu, na pocztę, do kościoła czy wszędzie indziej. Wszyscy musimy pójść do urn wyborczych. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się obawiały czegoś. Nie ma się już czego bać.

Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty prezydenckiej w Końskich.
Xy
+12 # Xy 2020-07-31 18:20
Dotyczy .... ja im wierzę..,.
Masz rację, prawda!!!
polak2010
-30 # polak2010 2020-07-31 13:46
Dziwne bo słuchałem wypowiedzi pana Prezydenta na temat szczepionek i mówił zupełnie co innego niż to co pan pisze. Może trzeba bardziej słuchać ze zrozumieniem.
ja im wierzę
+18 # ja im wierzę 2020-07-31 16:38
Nie rozumiesz slowa pisanego?! Wierzysz w tylko to co mowia w TVPiS?!

Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim.
Andrzej Duda podczas debaty prezydenckiej w Końskich.

Mozesz ty i inni, beneficjenci "+" sobie to wygooglować, chyba potrafisz.
A na konic odwal sie bo dyskurs z toba obraża moja inteligencję
polak2010
-21 # polak2010 2020-07-31 18:25
No z wielkim szacunkiem dla pana inteligencji wygooglowałem wypowiedź pana Prezydenta na temat szczepień na grypę i jak będą dostępne szczepionki na koronawirusa i pan Prezydent jasno się wypowiada że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień na grypę i na koronę tylko każdy obywatel będzie mógł sam zdecydować. To przecież normalne w demokratycznym kraju.
Stanley Ipkiss
+14 # Stanley Ipkiss 2020-07-31 21:11
Normalny też zapewne jest w demokratycznym kraju obowiązek zakładania maseczki przed wejściem do sklepu :-)
polak2010
-18 # polak2010 2020-07-31 22:19
Cytuję Stanley Ipkiss:
Normalny też zapewne jest w demokratycznym kraju obowiązek zakładania maseczki przed wejściem do sklepu :-)


A kto panu każe zakładać maseczkę na twarz?
Stanley Ipkiss
+15 # Stanley Ipkiss 2020-07-31 22:30
Mogę nie zakładać? Dziwne, bo przy wejściu do chyba każdego sklepu pisze jak byk, że należy zakładać maseczkę.
polak2010
-17 # polak2010 2020-07-31 22:37
Może pan również założyć szalik lub chustkę na twarz.
Stanley Ipkiss
+12 # Stanley Ipkiss 2020-08-01 07:12
Czyli mogę sam zdecydować, co założyć. To normalne w demokratycznym kraju :-)
polak2010
-18 # polak2010 2020-08-01 09:03
Dla swojego i innych bezpieczeństwa może założyć na twarz co sie panu podoba.
Katolik
+9 # Katolik 2020-08-03 09:45
Boże, dlaczego zesłałeś na naszą ziemię ludzi tego pokroju? Czy miałeś wówczas gorszy dzień? Dlaczego??? Poradziliśmy sobie z rozbiorami, wojnami, powstaniami... ale z polakiem2010 i jemu podobnymi - będzie ciężko.
polak2010
-6 # polak2010 2020-08-03 13:05
Ludzi którzy zauważają agresywną manipulację ze strony liberalno lewicowej opozycji jest coraz więcej i to zjawisko jest bardzo dobre dla rozwoju naszego kraju.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-03 13:08
Drogi Polaku. Widzisz jakieś manipulacje u kogoś innego a sam nie widzisz, że jesteś zmanipulowany do szpiku kości przez PiS-owską propagandę. Widzisz igłę w czyimś oku nie widząc w swoim belki.
polak2010
-8 # polak2010 2020-08-03 14:27
Jak coś panie ,,antypis'' to mówi się cyt.,, widzisz drzazgę w czimś oku a w swoim oku belki nie widzisz''
Nie ma tam mowy o żadnej ,,igle'' w ramach ścisłości.

A co do manipulacji społeczeństwem to dlaczego Trzaskowski ukrywa swoją otyłość nosząc gorset a swój niski wzrost ukrywa nosząc buty na koturnie. On jak chodzi to wygląda jak robot.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-08-03 15:05
Drogi Polaku. A czy trzeba zawsze cytować przysłowia dosłownie. Tak chodziło o drzazgę, ale rozmiar podobny ;) A co do słów o Trzaskowskim. Gorset to jakiś wymysł. Może na wciągniętym brzuchu trochę był, ale i to mi się wydaje zły trop bo Trzaskowski nie jest otyły. Raczej z tego co widzę dba o siebie, więc prędzej ćwiczenia i dieta. Nie jest to na pewno jakiś wymyślony przez PiS-owskie media gorset. Ani żadne buty na jakimś nie wiadomo wielkim koturnie. 10 cm koturn byłby jak byk widoczny a nie jest bo go nie takiego ma. Gdzie widziałeś, ze chodzi jak robot. Pewnie na jakichś spotach lub innych tego rzeczach materiałach wyborczych. To jest nagrana sytuacja i obojętnie jaki polityk na takiego typu spocie będzie chodził powoli rozmawiając z ludźmi etc. Widział Pan jakiś spot, że jakiś kandydat szedł jakoś nie wiem szybko do kamery czy coś. Taka specyfika tego typu materiałów. A Kaczyński jak chodzi? Jak jakaś baletnica? A może jak Robert Korzeniowski? Niech Pan się zastanowi jakie brednie Pan pisze i powiela.
polak2010
-4 # polak2010 2020-08-03 19:13
Proszę pana ,,antypis"
Pan Jarosław Kaczyński ma ogromny dystans do swojej osoby i śmieje się z tego że jest niskiego wzrostu i nie nosi gorsetów i butów na 10cm.koturnie jak robi to Trzaskowski i dobrze pan wie że jest to prawda że ten Trzaskowski okłamuje ludzi co do swoich ułomności gdyż zbyt zaciekle pan tego broni.
Ja, robot
+4 # Ja, robot 2020-08-03 19:35
Polak2010 już chyba przyznaje, nawet sam sobie, skoro nie odpowiada na czyjeś wpisy, że jego media też go manipulują. Ale nie odpuszcza, racja musi być po jego stronie, więc kolejny raz pisze durnoty. A kiedyś od innych domagał się argumentów :-)
polak2010
-6 # polak2010 2020-08-03 19:45
Panie szanowny,,ja Robot" jak to powiedział Rej cyt.,,Polacy nie gęsi swój język mają"
Więc proszę nie wypowiadać się za mnie co ja myślę.
Nie chodzi tu o to kto ma rację szanowny panie ,,ja Robot" tylko o prawdę.
Ja, robot
+4 # Ja, robot 2020-08-03 20:54
O prawdę? Może i tak, ale oczywiście Twoją. Bo tylko Twoja prawda jest prawdziwa :-)
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-03 21:01
Prawda potwierdzona argumentami szanowny panie.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-03 22:06
Nie bronie Trzaskowskiego tylko prostuję nieprawdziwe informacje tworzone przez PiS i TVPiS wobec drugiego człowieka chcąc go zniszczyć w haniebny sposób w oczach społeczeństwa. Nie ma żadnych dowodów na to, że Trzaskowski chodził w gorsecie a także, że miał koturny. Przeszukałem informację i właśnie media związane z PiS stworzyły te niedorzeczne plotki, które są tak głupie, ze aż dziwl, ze ktoś na takie oczywiste glupoty daje się nabrać. Wyzywał Pan kiedyś od lemingów oponentów. Tereaz są pelikany, które wszystko połykają bezkrytycznie co PiS przedstawia w swojej propagandzie. Drogi Polaku Twoja ,,prawda" ma gliniane nogi a jej argumenty Twojej prawdy są proste do obalenia.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-04 10:01
Szanowny panie,,anty pis"
Sam Trzaskowski przedstawia dowody na to że jest niskiego wzrostu gdyż kręci na ten temat filmiki jak starsza para w teatralny sposób słodzi Trzaskowskiego jaki z niego wielkolud. Gdyby to była nieprawda że nosi buty na 10cm.koturnie obeszło by się to wszystko śmiechem.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-04 10:20
Panie Polak. Co było pierwsze. Zmniejszenie Trzaskowskiego przez PiS czy reakcja Trzaskowskiego na te bzdurne plotki o niskim wzroście i materiał który był humorystyczną z ironią odpowiedzią na te plotki. Jest różnica jak widzisz kogoś ze 170 cm a 180 cm. 10 cm to jest dużo. Pierwsze aferę o wzrost zrobiło TVPiS. Jeżeli Trzaskowski ma 170 cm to sam Duda jest od niego o 2 cm wyższy czyli Duda też ma 172 cm wzrostu jeśli tak chce Pan liczyć. Jest masę zdjęć gdzie o dobrze widać, ze właśnie o te 2 cm niższy jest Trzaskowski od Dudy, Cyba, ze Duda też chodzi na jakichś koturnach ;) Duda sam przy nim stał i ani razu nie mówił o takich bzdurach jakie tutaj wypisujesz a jakby były to na pewno by je wykorzystał w kampanii.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 20:50
Odp. ma pan poniżej.
Xy
+17 # Xy 2020-07-31 18:29
Cytuję polak2010:
Dziwne bo słuchałem wypowiedzi pana Prezydenta na temat szczepionek i mówił zupełnie co innego niż to co pan pisze. Może trzeba bardziej słuchać ze zrozumieniem.

Szukaj a znajdziesz, w Google nic nie zginie i da odpowiedź. Trzeba tylko chcieć zrozumieć i nie wciskać ciemnoty.
polak2010
-20 # polak2010 2020-07-31 20:24
Do,,Xy''
Może pan mi pomoże bo pan taki obyty
Gdzie mogę znaleźć informacje na temat wzrostu pana Trzaskowskiego bo ponoć jest niskiego wzrostu a wygląda na wielkoluda gdyż nosi buty ortopedyczne na 10 cm.koturnie.
Dlaczego to robi?
polak2010
-19 # polak2010 2020-07-31 20:24
Do,,Xy''
Może pan mi pomoże bo pan taki obyty
Gdzie mogę znaleźć informacje na temat wzrostu pana Trzaskowskiego bo ponoć jest niskiego wzrostu a wygląda na wielkoluda gdyż nosi buty ortopedyczne na 10 cm.koturnie.
Dlaczego to robi?
AntyPiS
+14 # AntyPiS 2020-08-02 13:23
Cytuję polak2010:
Do,,Xy''
Może pan mi pomoże bo pan taki obyty
Gdzie mogę znaleźć informacje na temat wzrostu pana Trzaskowskiego bo ponoć jest niskiego wzrostu a wygląda na wielkoluda gdyż nosi buty ortopedyczne na 10 cm.koturnie.
Dlaczego to robi?


Panie Polak wracam do komentowania bo znowu Pan pisze i powiela manipulacje TVPiS i samego PiS. Pisze Pan o jakiejś informacji, która nie ma potwierdzenia bo tylko media PiS-owskie czepiły się tego wzrostu a sam Trzaskowski go nie podał bo nie chce i to jest jego demokratyczne prawo jako obywatela RP. Nie ma Pan argumentów to się czepia Pan Trzaskowskiego, który w sumie teraz tak naprawdę nikogo nie obchodzi bo już jest chwila po wyborach. Teraz ludzi obchodzi Duda bo był i niestety będzie na pierwszej linii politycznej w kraju i to jego działania mają wpływ na Nas obywateli. Słowa o szczepionkach Dudy natomiast miały na celu podlizać się i zdobyć głosy środowiska antyszczepionko wego. Też nie szczepię się przeciw grypie. I ludzie też wcześniej mogli sobie decydować czy chcą takie szczepionki ,,sezonowe" i czy za PO czy za PiS w tym aspekcie jest to samo. Natomiast Duda sprzeciwił się szczepieniom obowiązkowym a te są właśnie do 18 roku życia. Potem o ile rząd nie będzie kazał są one dobrowolne i tak było i za PO i PiS, Potem po cichu jak zrobiła się afera to nagle Duda prostował swoje słowa, ale ile osób oglądało parodię debaty w Końskich a ile wie o tym, ze Duda na Twitterze prostował swoje rzucone bezmyślnie słowa. Korzystając okazji to jeszcze poruszę temat artykułu. Jakimś dziwnym trafem w kampanii w odpowiednich momentach liczba zakażeń spadała mimo, że nie było takiej możliwości. Np. 10 kwietnia kiedy były uroczystości smoleńskie i pojawiła się buta władzy łamiącej własne obostrzenia. Albo pierwsza tura wyborów. Też nagle mniej. Albo jeden z raportów kiedy to podawano co 12 godzin i w każdym na koronę umierało od 7 do 10 osób a nagle w jednym nikt nie umarł w porannym a wieczornym nagle powyżej średniej w ledwo 8 godzin. PiS manipuluje liczbami wedle swojego uznania. Mniej testów to mniejsze liczby. Zauważmy jak nawet mówią politycy PiS, że jakby nie było Śląska to byłoby mało zachorowań. Naprawdę? Śląsk to też Polska. Kończąc PiS wykorzystuje pandemię do swoich ciemnych interesów w postaci masek bez atestów i nieistniejących respiratorów. Jednym słowem cytując klasyka: ,,Panowie co by tu jeszcze spieprzyć co by tu jeszcze".
polak2010
-18 # polak2010 2020-08-02 15:25
Trzaskowski jest na topie proszę pana i bardzo interesuje opinię publiczną gdyż podczas wyborów strasznie kłamał i kłamał co najgorsze do swojego wyglądu bo wiedział że wizerunek to bardzo ważna sprawa jest małym grubaskiem o wzroście 170cm.
Nosi buty na 10 cm.koturnie i gorset który ukrywa jego nadwagę. Czyli jest kłamcą i oszukuje co do swego wyglądu. I w tvp tego nie oglądam.
Xy
+16 # Xy 2020-08-02 16:47
Biedny człowieku, jak nie masz co zrobić z wolnym czasem to jest wyjście! Mamy porę żniw, rolnicy potrzebują pomocy, popytaj może zatrudnią cię do tytoniu, krowy zapędzisz, obornik wyrzucisz!!!!! Rolnik się ucieszy a ty będziesz miał zajęcie! Chociaż nie wiem czy ktoś ma ochotę cię słuchać! Chyba tylko krowa odpowie MU. Chociaż z tego co widzę do pracy to ty się nie nadajesz!
polak2010
-14 # polak2010 2020-08-02 18:57
Szanowny panie ,,Xy'' Polska wieś jest wspaniała ludzie na wsi nie udają kogoś kim nie są i nie są skażeni ideologiami jak np.słoiki warszawskie udający yelitę.

Ale nie w tym rzecz bo może pan taki oświecony z miasta wytłumaczy mi dlaczego pan Trzaskowski nagrywa filmiki na których ludzie mówią mu jaki jest wysoki a jak wiadomo jest niskim grubaskiem który nosi gorset i buty na 10cm. koturnie. I taki kłamliwy człowiek chciał zostać prezydentem Polski.
Jak on w tym kobiecym gorsecie wytrzymałby na tych wszystkich spotkaniach międzynarodowyc h. Jestem po prostu pod wrażeniem.
polak 2010&1/2
-5 # polak 2010&1/2 2020-08-02 20:29
Co tam 10 cm koturna Trzaskowskiego, Giertych chodzi na metrowych szczudłach!!! Nie jestem az tak wścibski i pod koszula nie szukalem gorsetu
polak2010
-12 # polak2010 2020-08-02 21:04
Szanowny panie może pan używać innego nicku jest pan na pewno inteligentnym człowiekiem i może wymyślić coś oryginalnego.

A jeżeli chodzi o niski wzrost Trzaskowskiego i jego mięsień piwny to gość musi mieć ogromne kompleksy i sobie z nimi nie radzi. Jeżeli nagrywa na ten temat filmiki że jest niby wysoki to naprawdę ma z tym ogromny problem.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-03 13:05
Kobiecy gorset i buty na koturnie. Może jeszcze jak powiedzą Ci, że Trzaskowski jest jaszczuroludem też w to uwierzysz :D Ciekawie się te media propisowskie i sam PiS bawią. Drogi Polaku Ci którym zawierasz w prawdziwość informacji śmieją się, ze mówią rzeczy kompletnie durne, wręcz chamskie i niskich lotów sobie jaja robią a tacy jak Pan biorą w te brednie jako najszczerszą prawdę i trzepią kasę na takich osobach niczym w ,,Wiadomościach " w TVPiS. Niech Pan przeczyta znaczenie słowa ,,wiarygodność" bo w TVPiS o takim czymś nie powiedzą bo nie wiedzą co to jest.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-03 13:20
To że Trzaskowski nosi wyszczuplający gorset i buty na 10cm koturnie nikt mi tego nie powiedział to po prostu widać.
i sam Trzaskowski ośmiesza się nagrywając filmiki o tym jaki to ludzie mówią mu jaki to on jest wysoki jest to po prostu żenujące.
Ciekawe jak w taki upał Trzaskowski wytrzymuje chodzenie w gorsecie musi to być dla niego bardzo uciążliwe.

A Trzaskowski powinien zaakceptować swój wygląd jaki ma. A robi z siebie marionetkę sterowaną sznureczkami jak w teatrze.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-03 14:49
Podziwiam rentgen w oczach, że przez koszulę potrafi Pan widzieć co na sobie człowiek nosi. Wystarczy sobie wklepać w Google o co chodzi w tej aferze. Ktoś wypisał jakąś głupotę i dorobił fałszywą teorię do zdjęcia na którym tak naprawdę nic nie widać oprócz białej koszuli Trzaskowskiego i jego sylwetki. Jakiś gościu sobie śmieszkował a potem takie osoby jak Pan wzięły to na serio i uwierzyło w tę bzdurę i kłamstwo. To jest taka sama bzdura z tym gorsetem jak z tymi butami. I Pan daje się na to nabrać jak pelikan na rybę. Powiela Pan jakieś kłamliwe herezje, które nikogo nie obchodzą.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-03 18:55
Pozwolę sobie zacytować słowa posła PO Neumana cyt..jak będziesz w PO to będziemy cię bronić jak niepodległości bo sądy są nasze''
Więc pan panie ,,anty pis" tak zaciekle broni Kłamstw Trzaskowskiego bo pan dobrze wie że to jest prawda że on nosi gorset wyszczuplający i buty na 10cm.koturnie i jest to po prostu żenujące i śmieszne zarazem.

A pana komentarze świadczą tylko o tym że was to bardzo boli że Trzaskowski to kłamczuszek bez dystansu do swojej osoby.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-03 22:17
Panie Polak. Kłamcami i kreatorami tych fałszywych informacji są media zwiazane z PiS a także i sama ta partia. Nie bronię samej osoby Trzaskowskiego. Staję w obronie prawdy i dobrego imienia człowieka, którego stara się zniszczyć w oczach społeczeństwa te klamstwa, które są tak oczywiste, że aż dziw, że ktoś daje się na nie nabrać. Sprawa wzrostu wyciągnęła TVPIS to Trzaskowski kiedy go zmiejszyli o 10 cm. Trzaskowski to wyśmiał a TVPIS zaczął mówić te farmazony o gorsecie lub koturnach. I jak się okazało są osoby, ktory potrafią wręcz walczyć do ostatku sił uważając te informacje za najszczerszą prawdę. Uznanie takich idiotyzmów o koturnach i gorsecie za prawdę jest czystą głupotą bo te informacje są wręcz oderwane od rzeczywistości.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 10:05
Szanowny panie,,anty pis"
Sam Trzaskowski przedstawia dowody na to że jest niskiego wzrostu gdyż kręci na ten temat filmiki jak starsza para w teatralny sposób słodzi Trzaskowskiego jaki z niego wielkolud. Gdyby to była nieprawda że nosi buty na 10cm.koturnie obeszło by się to wszystko śmiechem.
Powieliłem swoją wypowiedź gdyż kontekst jest ten sam.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 10:21
Również powielę swoją wypowiedź w takim razie. Panie Polak. Co było pierwsze. Zmniejszenie Trzaskowskiego przez PiS czy reakcja Trzaskowskiego na te bzdurne plotki o niskim wzroście i materiał który był humorystyczną z ironią odpowiedzią na te plotki. Jest różnica jak widzisz kogoś ze 170 cm a 180 cm. 10 cm to jest dużo. Pierwsze aferę o wzrost zrobiło TVPiS. Jeżeli Trzaskowski ma 170 cm to sam Duda jest od niego o 2 cm wyższy czyli Duda też ma 172 cm wzrostu jeśli tak chce Pan liczyć. Jest masę zdjęć gdzie o dobrze widać, ze właśnie o te 2 cm niższy jest Trzaskowski od Dudy, Cyba, ze Duda też chodzi na jakichś koturnach ;) Duda sam przy nim stał i ani razu nie mówił o takich bzdurach jakie tutaj wypisujesz a jakby były to na pewno by je wykorzystał w kampanii.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-04 13:35
Prezydent Andrzej Duda ma tyle klasy że nie używa tak płytkich argumentów jak kwicząca opozycja.

A co do manii mniejszości Trzaskowskiego normalną rzeczą jest że jak chodzi na 10cm. Koturnie to będzie podobnego wzrostu jak Prezydent Andrzej Duda.

Ciekawe jakby Trzaskowski został prezydentem jak on by wytrzymał to chodzenie w tym gorsecie na różnych uroczystościach .
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-04 16:15
Ludzie Dudy by to użyli gdyby to była prawda, że chodzi na tych Twoich urojonych koturnach lub w tym Twoim urojonym gorsecie. Jestem tego pewien widząc jak obrzydzano jego wizerunek przez media zwiazane z PiS i samym Dudą. Nie udawaj Polaku2010, że nie widziałeś jak wulgarnie atakowano Trzaskowskiego przez kampanię. To PiS posuwał się do takich rzeczy jak właśnie ten gorset i wzrost i buty na koturnach. A Ty te fałszywe informacje tylko powielasz uznając za największą prawdę objawioną a żadna z tych Twoich sytuacji nie ma racji bytu. Widzę, że ze znajomością życia politycznego i jak się robi kampanię hest u Pana deficyt. PiS jakby to była peawda to by zrobił z tego taką aferę, ze LGBT, którym zawsze straszą to byłby pikuś bo by mieli taki dowód, że Trzaskowski tylko musiałby się poddać. A skoro nic takiego nie było to znaczy, że te twoje koturny i gorsety to jakieś kłamstwo mające na celu oczernić drugą osobę.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 17:38
To że pan tak broni tego Trzaskowskiego dowodzi tylko tego że to jest prawda o tym że Trzaskowski nosi buty na 10cm.koturnie. I jak kobieta używa gorsetów wyszczuplającyc h ale jak on w upały wytrzymywał to gorąco może odpowiedzią są słowa jego niedawnego przyjaciela Michała Dzięgi.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 19:34
Nie bronię osoby Trzaskowskiego. Pokazuję jak PiS niszczy swoich rywali a do tego używa prymitywnych metod rodem z PRL-u. Bronię drugiej osoby a, że teraz jest to Trzaskowski no to tak wyszło. A Pan usilnie powiela to kłamstwo i tworzy alternatywną rzeczywistość. Widzę, że próbuje Pan stosować zasadę ,,100 razy powiedziane kłamstwo staje się prawdą". Tylko, ze z takich prymitywnych zarzutów za nic prawdy Pan z tego nie ,,uszyje".
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-05 09:02
Wielokrotnie w swoich wypowiedziach odnosi się pan do PRL-u, Korei północnej i Kim Dzong Una, Gebelsa.

Czy nie zauważył pan że tą retorykę używają posłowie Platformy obywatelskiej.

A co do małego Trzaskowskiego jak pan tak broni drugiej osoby to co pan myśli o hejcie na Jarosława Kaczyńskiego.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-05 10:50
Odnoszę się do wymienionych przez Pana pojęć, gdyż PiS w sprawowaniu swojej władzy i w szerzeniu swojej propaganda używa metod charakterystycz nych dla PRL. Korei Północnej a medialnie i propagandowo korzystają z technik Goebelsa. No i co, że stosuje takie słowa PO. Krytyka to jest krytyka. Wypowiadam się w swoim imieniu a nie PO.
Jeśli chodzi o Kaczyńskiego i jego wzrost to wyśmianie tego, że jest niski jest czymś kompletnie innym niż dorobienie urojonej historii o gorsecie i koturnach. Nikt do Kaczyńskiego nie dorabiał teorii dlaczego jest niski. Jeżeli padły by podobne kłamliwe [powatrzam specjalnie dla Pana kłamliwe historie takie jak przy Trzaskowskim to takie słowa też krytykuję.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-05 15:56
Czyli stosuje pan krytykę wyssaną z palca i nie mającej odzwierciedleni a w rzeczywistości oraz nie popartą argumentami a to że używają taką retorykę politycy Platformy Obywatelskiej mówi tylko o tym że za dużo ogląda TVN i inne kłamliwe iberalne media.

Czyli nie podoba się panu że Trzaskowski wyśmiewał się z niskiego wzrostu Jarosława Kaczyńskiego?
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-05 17:32
Stosuję swoją niezależną krytykę opierającą się na faktach. Wyssane z palca to są te informacje o gorsecie i o koturnach. I to właśnie te wyimaginowane ataki na Trzaskowskiego są oderwane od rzeczywistości. A Pan w takie banialuki dla idiotów wierzy.
Nis widziałem nigdzie, żeby Trzaskowski nabijał się ze wzrostu Kaczyńskiego l. To jakiś ,,ekspert " z TVPIS pisany nie bez kozery w cudzysłowie z TVPIS zaczął gadać o tym ,że Trzaskowski ponoć wyższy tylko od Kaczyńskiego o 2 cm co jest bzdurą. Potem Trzaskowski pokazał swoj spot z humorem i ironią jako dotyczący tych durnych zarzutów o wzroście. To TVPPIS zaczęło całą akcję. A terez dorabia jak widać po obsesyjnym powielaniu tego kłamstwa przez Pana bo Pan się tego w TVPIS naoglqdał a to jest najmniej wiarygodna i obiektywna telewizja ze wszystkich co nawet po ostatnich wyborach obserwatorzy zwrócili na to uwagę w swoim raporcie podsumowującym wybory.
Polak 2010&1/2
+3 # Polak 2010&1/2 2020-08-03 17:36
Myslalem, że to jakis pisiorowy troll, a okazuje sie że to typowy objaw stanu umyslu typowego wyznawcy rzadzocych. A nick "polak" z malej litery to swiadczy również erudycji, tudzież ortografii tego osobnika, a te minusy pewnie w jego mniemaniu przynoszą mu chwałę
polak2010
-8 # polak2010 2020-08-03 19:02
A pana już prosiłem aby pan nie pisał pod podobnym nickiem do mojego jeszcze ktoś mógłby się pomylić i pomyśleć że to jedna i ta sama osoba pisze a tego by pan chyba nie chciał przecież pan taki inteligentny i obyty. A ja taki zwykły zjadacz chleba przecież.
Ja, robot
+5 # Ja, robot 2020-08-03 19:48
Skoro 1:27 było sukcesem... To co tam jakieś minusy.
polak2010
-6 # polak2010 2020-08-03 21:04
Prawda. Ważne jest to by mieć swoje zdanie i swoje wartości.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2020-08-04 10:23
To nie było swoje zdanie i swoje wartości. Tylko PiS mógł być tak przekonany o swojej manii wielkości,że nie poparł swojego rodaka na ważne stanowisko i swoją dumę przedłożyli ponad to, ze nasz rodak był jedną z głównych osób w UE. To co wtedy zrobił PiS to był wstyd na całą Europę.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-04 13:43
Teraz z Polską w unii europejskiej się liczą wystarczy popatrzeć na wynegocjowany budżet przez premiera Morawieckiego. Naszego premiera Morawieckiego chwalą inne państwa za wynegocjowany budżet.

Jakby ten klakier Niemiec był dalej przewodniczącym to negocjacje skończyły by się po kilku godzinach i ci klakierzy zgodzili by się na wszystko.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 16:34
,,Kwoty, które przewidziano dla Polski, nie są nigdzie w tym momencie podane publicznie. Dokumentów w tej materii nie ma. Prawdopodobnie są to ustalenia, które padły za zamkniętymi drzwiami. To, co robią nasi rządzący, to próba pochwalenia się. Póki ten podział środków nie zostanie ostatecznie zatwierdzony, nie ma o czym mówić
Dowód? Wystarczy zajrzeć do oficjalnego dokumentu, który podsumowuje unijny szczyt. Wnioski sformułowano również po polsku, a dokument dostępny jest w serwisie internetowym Rady Europejskiej. Na żadnej z 68 stron dokumentu nie pada ani razu kwota przyznana Polsce, o której premier Mateusz Morawiecki zdążył już powiedzieć mediom. Co więcej, nie pada też wzmianka o żadnym innym kraju i kwotach przez te państwa wynegocjowanych.

Pewność co do wysokości budżetu, a także środków przewidzianych stricte dla Polski, będziemy mieli w styczniu 2021 roku. Wtedy właśnie rozpocznie się wdrażanie wieloletnich ram finansowych". Pozwoliłem sobie zacytować fragment jednego artykułów z money.pl.
Do tego te pieniądze są świetnym przykładem, który ukazuje manipulację informacyjną PiS. Morawie ki media powiązane z PiS przekazywały informację, że ten budżet nie jest powiązany z praworządnością . Wszyscy inni czy to media czy przywódcy europejscy cieszyli się, że jak nigdy budżet jest związany z praworządnością co jest dużym zagrożeniem dla Polski i Węgier, którzy tą praworządność właśnie nie przestrzegają. Poczekamy zobaczymy. Zresztą część tych pieniędzy to nie dar od UE tylko pożyczki, które trzeba będzie spłacać. A zgadnijcie drodzy czytający z czycih kiesze i będą wyciągane pieniądze na ich spłatę? Proste, że z naszych poprzez podatki.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 17:44
Acha czyli mam rozumieć że przedstawiciele państw unii negocjowali trzy dni o kawce i ciasteczkach. A te 600 miliardów dla Polski to mistyfikacja.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 19:38
Uwierzę jak przejdzie przez całą drogę legislacyjną. Wiele się jeszcze może zdarzyć. Już wiadomo, że 8 mld euro czyli 32 mld zł z tego pójdzie na na solidarne zapłaty na starty covidowe. Nie zapominajmy o praworządnością z którą mamy problem z praworządnością a ma to wpływ na wypłacanie tych pieniędzy. Poczekamy, zobaczymy.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 20:59
Szanowny panie ,,anty pis''
Polska jest najbardziej tolerancyjnym krajem w Europie.
i nawet i na świecie i praworządność ma się u nas bardzo dobrze to słowo używane przez opozycje to ich tzw. kwik bezsilności po przegranych wyborach.

Ale co do budżetu UE to się z panem zgodzę że jeszcze długa droga do legalizacji gdyż posłowie Koalicji Obywatelskiej juz zapowiedzieli bojkot wynegocjowanego budżetu. Takich to mamy Polaków w parlamencie Europejskim działających na szkodę Polski
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-04 22:04
Strasznie tolerancyjnym. Jak cholera. PiS straszy Nas przy każdych wyborach LGBT i Opozycją. Tworzą jakieś chore teorie jak te o Trzaskowskim. Albo obrażanie ludzi o orientacji homoseksualnej, których głowa państwa będąca częścią obozu PiS nie uważa za ludzi. Albo wiele haniebnych słów nazywających mnie ,,ubekiem" czy ,,pochodzącym z komuszego rodu" to przejaw tolerancji, że hej. Niech Pan sobie przeczyta czym jest tolerancja bo nie zna Pan znaczenia tego słowa. Tolerancja to jest coś takiego, ze głosuje sobie Pan np. na PiS i popiera i jak chce Pan głosować to niech sobie głosuje. Niczego nie zabraniam. Każdy człowiek ma wolną wolę. Ale jest jedna rzecz której nie toleruję a jest nią kłamstwo. I te kłamstwo zawsze będę starał się wyplenić m,in. z takich dyskusji.

Co do słów o budżecie UE. Budżet jest powiązany z praworządnością . U Nas PiS łamie wszelkie zasady przyzwoitości i nagina Konstytucję do swoich szemranych celów politycznych. Skoro warunkiem otrzymania pieniędzy jest praworządność z którą Polska pod rządami PiS ma problem to niestety jeśli nie spełnimy odpowiednich warunku to nie skorzystamy z programu i tych pieniędzy i obejdziemy się smakiem a działania europosłów PiS jeszcze od Nas szanse na otrzymanie tych pieniędzy oddalą. Poczekamy, zobaczymy ile tych pieniędzy będzie.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-04 22:55
Myli się pan co do budżetu UE on nie jest zależny od praworządności tylko od klakierów Platformy obywatelskiej nazywanych posłami Polskimi którzy zadeklarowali że będą głosować przeciwko Korzystnemu Budżetowi dla Polski.

A co do pierwszej części pana wypowiedzi to czy ktoś pana szykanuje za to że pan głosował na np. Trzaskowskiego.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-04 23:21
No nie powiem na tym forum za to, że jestem przeciw PiS już wiele kalumniów na mnie spadło i szykan. Na szczęście nie w życiu realnym.

Jeśli chodzi o powiązanie z praworządnoscią powtarza . Rada Europejska podkreśliła wagę przestrzegania zasad praworządności. W oparciu o to ustanowiony zostanie system warunkowości, który ma chronić unijny budżet i Fundusz Odbudowy.
W projekcie utrzymany został także proponowany już wcześniej przez Charlesa Michela sposób podejmowania decyzji ws. zamrażania lub odbierania krajom funduszy: proponować to będzie Komisja Europejska, a decyzja zapadać będzie w głosowaniu na forum Rady Unii Europejskiej większością głosów.

Jest powiązanie. PiS i Orban próbują zrobić sukces z tych rozmów a a tak naprawdę doznali dużej porażki bo nie udało im się tego punktu usunąć z rozmów a po to Morawiecki i Orban jechali i to był ich cel a nic nie ugrali. Ale propaganda medialna musi zrobić swoje ;)
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-05 08:53
To że sie mówi o praworządności to nie ma to odzwierciedleni a w przepisach i budżet nie jest uzależniony od obstrukcji posłów Platformy Ubywatelskiej. Jeżeli jest inaczej to panie ,,Anty pis'' proszę przedstawić przepis prawny zatwierdzony przez wszystkie Państwa UE. Bo gdybanie o tym nie doprowadzi nas do niczego.

Niech pan z siebie Matki Teresy nie robi jakie to na pana szykany spadają i proszę nie przesadzać.

No jak nie jest sukcesem 600 miliardów euro wynegocjowane przez premiera Morawieckiego.
To może sukcesem jest to że Posłowie Platformy Obywatelskiej będą głosować przeciwko kożystnemu budżetowi dla Polski.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-05 11:08
Pozwolę sobie zacytować fragment jednego z artykułów: ,,W ostatecznie przyjętych konkluzjach znalazły się dwa zapisy, które odnoszą się do kwestii praworządności. Chodzi o punkty 22. i 23. z wyszczególniają cego wszystkie zatwierdzone przez przywódców zasady aneksu do głównych konkluzji.

Pierwszy z tych zapisów mówi o tym, że „interesy finansowe Unii są chronione zgodnie z ogólnymi zasadami zawartymi w unijnych traktatach, a w szczególności zgodnie z wartościami zapisanymi w art. 2. Traktatu o Unii Europejskiej”.

Powyższy punkt konkluzji ze szczytu mówi też, że „Rada Europejska podkreśla znaczenie ochrony interesów finansowych Unii” oraz „znaczenie poszanowania praworządności” . Obie te kwestie w konkluzjach wymieniono więc jako równe sobie.

Z kolei punkt 23. konkluzji rozszerza to, co zawarto w punkcie 22. „Na tej podstawie zostanie wprowadzony system warunkowości w celu ochrony budżetu i instrumentu Next Generation EU. W tym kontekście Komisja Europejska zaproponuje środki w przypadku naruszeń przyjmowane przez Radę większością kwalifikowaną. Rada Europejska szybko powróci do tej kwestii”.

Oba te punkty konkluzji przeczą więc temu, co komunikują rządy Polski i Węgier, które dziś tuż po północy, czyli jeszcze w trakcie szczytu, przekonywały, że zapis „fundusze za praworządność” zniknął z projektu kompromisu budżetowego

Morawiecki i Orban przegrali i teraz próbują z tego zrobić jakiś sukces a nie uzyskali tego co chcieli./

Nie robię z siebie Matki Teresy. Tyle razy ju z dyskutujemy i ile razy to już obrzucano mnie tutaj wulgarnie ,,błotem" od zwolenników PIS-u to szok. Obrażano mnie i moją rodzinę. I to ale to bardzo wulgarnie. Potem pewnie te osoby szły pierwsze szły po komunię w kościele w niedzielę.

Co do pieniędzy z UE. Niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd w wysokości pieniędzy z UE. Niech doczyta Pan swoje źródło bo tutaj mowa o 139 mld euro i 34 mld w pożyczkach. Euro ze złotówkami się Panu pomyliły. Do tego 8 mld z tego jest uzależnione od sytuacji w Europie i prawdopodobnie 8 mld Euro trafi na południe Europy. Dlatego na ostateczną kwotę poczekam jak będzie na koncie bo w dokumentach nawet nie ma informacji ile Polska czy jakiś inny kraj dostaje a to są tylko słowa Morawieckiego a potrafi om wiele rzeczy powiedzieć z wielką pompą a potem z tego mało co zostaje. Czekam aż przejdzie całą drogę legislacyjną. I nie zapominajmy, że jest u Nas w Polsce problem z praworządnością przez, który możemy mieć problem z tymi środkami.P.S. Pisał Pan, ze po języku się ocenia człowieka ;) Napisał Pan słowo ,,kożystny" a prawidłowo pisze się ,,korzystny" :)Następnym razem proszę zobaczyć czy Panu nie podkreśliło czegoś lub proszę uzbroić się w słownik ortograficzny ;)
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-05 21:41
Jak się skończą argumenty to tak się właśnie pisze.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-05 23:32
Cytuję polak2010:
Jak się skończą argumenty to tak się właśnie pisze.


Cieszę się, że w tym Pana komentarzu, który cytuję pokazał Pan przykład jak powinno się pisać gdy kończą się argumenty :D
Lubacz
+5 # Lubacz 2020-08-03 10:03
Ten człowiek w życiu prawdy nie powiedział. A maski nosić . Trzaaaaa
Katolik
+5 # Katolik 2020-08-04 15:16
Jak to było?

Premier Mateusz Morawiecki odwołał epidemię

Przed I turą politycy Prawo i Sprawiedliwość mówili, że COVID-19 wciąż jest groźny.
Przed II turą Morawiecki namawiał do udziału w wyborach bez strachu, szczególnie seniorów.
Tymczasem wirus robi swoje, padają rekordy zakażeń.
Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 rośnie!

Dla przykładu:
4 sierpnia - 680 potwierdzonych przypadków!
3 sierpnia - 575 potwierdzonych przypadków!
2 sierpnia - 548 potwierdzonych przypadków!
1 sierpnia - 658 potwierdzonych przypadków!
Czy tak wygląda wirus w odwrocie Panie Premierze?

Lewica ma taki plan (Zdrowa Polska):
- 100 tysięcy testów dziennie
- 2 miliardy zł więcej na wynagrodzenia w ochronie zdrowia
- Szkolenia dla personelu medycznego
- Nowa organizacja ochrony zdrowia
- Nowy standard sanitarny
- 100% refundacji szczepień przeciw grypie
- Rekompensaty dla samorządów
- Sprzęt i szkolenia w edukacji zdalnej
- Informacja premiera co dwa tygodnie
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-04 17:47
Ja tam nie widziałem w Polskich szpitalach, DPS,czy na ulicach masowo wywożonych ciał ludzkich jak to było np. we Włoszech
aa
+4 # aa 2020-08-04 18:07
Cytuję polak2010:
Ja tam nie widziałem w Polskich szpitalach, DPS,czy na ulicach masowo wywożonych ciał ludzkich jak to było np. we Włoszech


Czy ty naprawdę jesteś taki tepy?
polak2010
-4 # polak2010 2020-08-04 19:44
Szanowny panie dlaczego pan mnie obraża czyżby skończyły się panu argumenty.
Ale serdecznie pana pozdrawiam i myślę że w przyszłości nie będzie pan używał do mojej skromnej osoby tego typu inwektyw.
aa
+2 # aa 2020-08-04 20:03
Cytuję polak2010:
Szanowny panie dlaczego pan mnie obraża czyżby skończyły się panu argumenty.
Ale serdecznie pana pozdrawiam i myślę że w przyszłości nie będzie pan używał do mojej skromnej osoby tego typu inwektyw.


Argumenty mam. Trzaskowskiego koturn ma 9 cm a nie klamco 10 cm!
polak2010
# polak2010 2020-08-04 21:02
No to proszę te argumenty przedstawić szanowny panie.
Katolik
+4 # Katolik 2020-08-04 18:09
Rozumiem, że na to obóz rządzący czeka?
Katolik
+4 # Katolik 2020-08-04 18:09
Cytuję Katolik:
Rozumiem, że na to obóz rządzący czeka?

Syn, córka leśniczego czy inny instruktor narciarstwa jest producentem trumien i musi poprawić dochody w Excelu?
polak2010
-4 # polak2010 2020-08-05 16:18
Panie szanowny ,,anty pis" proszę czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem używając intelektu a nie z góry założonej myśli politycznej. Pisałem że ,, człowieka ocenia się po tym co napisał " i chodzi mi o przekaz myśli a nie o ortografię. Pan wielokrotnie popełnia błędy ortograficzne ale dla mnie jest to nie istotne i nie wytykam panu tego.

Mnie wielokrotnie i moją rodzinę też obrażano inwektywami i jakoś nie płaczę z tego powodu bo to tylko ujawnia ich małostkowość i brak wiedzy.
Odnosi się pan też do tego że ludzie którzy pana obrażają są katolikami i że w niedzielę idą do komunii.
A skąd pan to może wiedzieć jakiego są wyznania ci ludzie może to byli np. żydzi lub muzułmanie. Zaznaczę także że ta retoryka o złych katolikami jest powtarzana przez liberalne media które widocznie mają na pana ogromny wpływ.

A co do budżetu UE pytałem czy budżet jest definitywnie uzależniony od mitycznej praworządności.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-05 16:48
Szanowny Panie Polaku2010. Pisane przez Pana wtedy słowa miały pewien zamysł, który miał na celu pokazać, ze Pan jest mądrzejszy niż wszyscy bo wierzy Pan PiS. Gdzie popełniam wielokrotnie błędy? Pan zrobił błąd to wskazuję. Zresztą nie pierwszy raz.
Zgadzam się z tym, że dostał Pan parę takich komentarzy dotyczący inteligencji, które nie pochwalam. Ale to nie jest taka liga jak te inwektywy skierowane do mnie i mojej rodziny. Nie zauważyłem, żeby ktoś atakował Panu rodzinę i wyzywał od ,,komuszych rodów" czy coś podobnego.
Jeśli chodzi o katolicyzm. To biorę za pewnik to, ze te osoby są katolikami gdyż jesteśmy w takim terenie gdzie w wyraźnie przeważającej większości mieszkańcy i tutaj obecni są katolikami i uczęszczają przynajmniej od święta do Kościoła. I nie jest to narracja mediów liberalnych tylko niestety życie. Ile to już osób jest przykładnymi katolikami w Kościele w niedzielę a w tygodniu diabłem wcielonym. A budżet UE niestety jest związany z praworządnością i już.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-05 19:58
No z tym Budżetem i praworządnością to pan pojechał cyt. pana szanownego,, A budżet UE niestety jest związany z praworządnością i już'' wie pan co była kiedyś pokazywana w liberalnych mediach taka pani feministka Szczuka i jak jej brakowało argumentów to mówiła ,,BO JA TAK MÓWIĘ I JUŻ'' przypomniał mi właśnie to pan.

Moje słowa,,człowiek a ocenia się po tym co napisał'' napisałem po to by oceniano mnie po moich wypowiedziach gdyż spytano się mnie jakie mam wykształcenie, a to są moje prywatne sprawy.I nie chciałem pokazać swojej wyższości bo wierzę w PiS jak to pan ujął., nie wiem tylko co miał do tego PiS?

A z tymi katolikami to może pan jest jakimś wróżbitą i pan wie telepatycznie jakiego ktoś jest wyznania ciekawe.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-05 23:48
Siedziałem w pracy i nie miałem czasu rozwinąć myśli. Budżet UE powiązany jest z praworządnością i te pieniądze, których wysokości dokładnej teraz nie znamy bo jeszcze dużo się zmieni są od jej przestrzegania zależne. Chciał Pan przepisy to pokazałem, które.

Rozumiem, ze nie chciał Pan podać własnego wykształcenia. Ma Pan do tego prawo a ja go nie kwestionuję. Ale z tym nie ukazywaniem wyższości to już się nie zgodzę bo to miało wydźwięk ja wierzę w PiS i jestem mądrzejszy a Ty jesteś głupi bo nie wierzysz w PiS.

A co do wyzniania. W Polsce inne wyznania niż katolicyzm są w znaczącej mniejszości dlatego rozmawiając z forumowiczem uważam, że rozmiwam najpewniej z katolikiem. Nie ma nigdy potwierdzenia na 100%. Ale jeśli mój wspołdyskutant uzna, że to dla niego ważne i dyskusja zejdzie na tematy religijne i wspomni, ze jest np. Żydem czy nawet ateistą to można spokojnie sobie podyskutować bo nie neguję żadnego wyznania.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane