12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

fot. sejm.gov.plfot. sejm.gov.pl

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Projekt ustawy został już przyjęty przez Sejm.

Zgodnie z uzasadnieniem, dodatkowy wolny dzień pozwoli Polakom na godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wydłużenie czasu na uroczystości do trzech dni - od 10 do 12 listopada.

Minionej nocy parlament uchwalił ustawę. Za głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, a 77 się wstrzymało.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" – napisano w projekcie ustawy.

Przyjęto też poprawki, zgodnie z którymi 12 listopada będą pracować publiczne szpitale i apteki.

Źródło: dorzeczy.pl, sejm.gov.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pracownik
+4 # Pracownik 2018-10-24 10:50
CZYLI WOLNE DLA URZĘDASÓW!!! SUPER !!! CIESZYMY SIĘ !!!!!!!!! RESZTA DO ROBOTY !!!!
Najemnik
-6 # Najemnik 2018-10-24 10:54
Reszta pracuje w szpitalach i aptekach?
Pracownik
+3 # Pracownik 2018-10-24 11:00
Nie, przecież handel ma się normalnie odbywać czyli normalnie ludzie idą do pracy.
Najemnik
# Najemnik 2018-10-26 18:53
Jednak Senat ma inne zdanie niż Sejm i nie tylko urzędnicy i nauczyciele ale handel pewnie też będzie miał wolne: next.gazeta.pl/ next/7,151003,2 4096290,zakupow -12-listopada-n ie-zrobimy-sena t-wprowadzil-po prawki.html#s=B oxOpImg1
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2018-10-26 22:20
To nie Senat myśli inaczej tylko po pojawieniu się ustawy ludzie pracujący w handlu skrytykowali PiS za tę ustawę. Teraz poprzez poprawki do ustawy chcę wyprostować te wpadkę, że sektor handlu nie ma wolnego jak inne grupy zawodowe.
Najemnik
# Najemnik 2018-10-27 09:23
Pewnie tak, ale czytałem, że Senat już wcześniej krytykował projekt ustawy, że za późno, że pisana na kolanie, bubel prawny itp. A wczoraj mówili w TV o kolei, niektóre pociągi w święta jeżdżą inaczej, jakiś kolejarz się wypowiadał, że jest za późno na zmianę rozkładów jazdy, więc dla kolei i w ogóle transportu publicznego nie byłoby wolnego. Dużo prostowania.
AntyPiS
+13 # AntyPiS 2018-10-24 12:16
Zamiast 12 listopada powinna być wolna Wigilia. I to co roku. Ciekawe też w jaki dzień oddadzą za 11 listopada. Może też tego 12-ego.
?
+2 # ? 2018-10-25 10:08
a niby dlaczego mają oddawać za 11 listopada? (gdyby 11.11 wypadł w sobotę to by było odebrane w wolnym, niedziela z zasady jest wolna i za święto wypadające w niedziele nie ma wolnego.)
y
+3 # y 2018-10-24 12:41
Pewnie nauczyciele urzedasy itp. niech sobie odpoczna zawsze to dluzszy weekendzik nalezy sie szlachcie a reszta niech zapier...jak osly...
Szlachcic
+8 # Szlachcic 2018-10-24 16:43
Do Y idź do pracy w szkole będziesz szlachtą a nie osłem!
Nauczy
+3 # Nauczy 2018-10-25 19:14
Kto się uczył temu lżej
Ama
+2 # Ama 2018-10-24 22:24
Zamiast Wigilie zrobić dniem wolnym to przed II tura wyborów robią się wspaniałomyślni
bóle dupy
-3 # bóle dupy 2018-10-24 22:56
Cytuję Szlachcic:
Do Y idź do pracy w szkole będziesz szlachtą a nie osłem!

jak dla mnie nauczyciele to osły(ze znajomościami) :) niektórzy ludzie bez wykształcenia nawet średniego sobie lepiej radzą niż oni :P kto jest sobie szefem może sobie nawet w środę zrobić wolne z łóżka powiedzieć pierd... śpie dalej. wykształcą się tacy misio za poparcie załatwi robotę w liceum albo zs jak dobrze zagada w mieście to w podstawówce i taka to szlachta... ludzie bez znajomości w urzędach u nas pracy nie znajdą *publicznej oczywiście :)
Ale
+2 # Ale 2018-10-25 06:52
Łapiesz kontakt z mózgiem?
ktoś
# ktoś 2018-10-25 14:07
Ale ktoś takiego ineligenta wykształcił.
ssij pałe źwoku
# ssij pałe źwoku 2018-10-28 22:50
ssij pale trzeba sie byo uczyc

UWAGA!